Jak informuje portal MMA Junkie, planowane na drugiego marca wydarzenie UFC zwieńczy konfrontacja w królewskiej kategorii. Słynący ze świetnej stójki Jairzinho Rozenstruik ma wówczas stanąć w szranki z mocno bijącym Shamilem Gazievem.

Jairzinho Rozenstruik (13-5) aktualnie zajmuje 12. lokatę w oficjalnej klasyfikacji kategorii ciężkiej. W ostatnich latach nieustannie przeplata zwycięstwa z porażkami. Miniony pojedynek stoczył w maju zeszłego roku, wchodząc wówczas do oktagonu wraz z Jailtonem Almeidą (20-2). Pojedynek ten jednak zupełnie nie ułożył się po jego myśli, dlatego finalnie zmuszony był on uznać wyższość swojego rywala, zostając poddanym już w inauguracyjnej odsłonie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dla Shamila Gazieva (12-0) najbliższa potyczka będzie kapitalną możliwością, by wejść do najlepszej piętnastki rankingu. Walczący pod flagą Bahrajnu fighter do UFC dołączył poprzez wygraną w jednej z edycji Dana White Contender Series. Jak dotąd jedyną potyczkę stricte dla globalnego potentata stoczył w grudniu minionego roku. Rozbił wówczas przed czasem Martina Budaya (13-2). Polscy kibice mogą kojarzyć go również z tego, jak początkiem 2023 szybko i brutalnie znokautował wypożyczonego wówczas na jedną walkę do BRAVE byłego pretendenta KSW – Darko Stosicia (19-6).

Zobacz także: Brave FC 69 – wyniki. Naruszczka niczym ze stali, ale przegrywa z Ilicem, Stosic brutalnie znokautowany [WIDEO]

Źródło: MMA Junkie, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, ufc.com