Sędzia Big John McCarthy komentuje ugryzienie Parke’a przez Gamrota: Brudne zagranie, niegodne prawdziwego wojownika MMA

167

Norman Parke nie zamierza tak łatwo odpuścić sprawy ugryzienia go przez Mateusza Gamrota podczas mistrzowskiej walki o pas kategorii lekkiej na gali KSW 39: Colosseum w minioną sobotę.

Norman Parke zapytał na Twitterze znanego na całym świecie sędziego, Big Johna McCarthy’ego, jak widzi on sprawę ugryzienia w pojedynku podczas KSW 39. Oto odpowiedź, jakiej udzielił Big John:

Wygląd na to, że Norman nie był poważnie zraniony z powodu ugryzienia, ale było ono absolutnie intencjonalne w tej pozycji. Jeśli sędzia zadecydował, że pojedynek można kontynuować, to powinno się odliczyć 1 punkt. Dyskwalifikacja tylko wtedy, gdyby trzeba było przerwać walkę z powodu poważnego zranienia. Gryzienie jest brudnych zagraniem, niegodnym prawdziwego wojownika MMA.

Jeśli wziąć pod uwagę opinię McCarthy’ego, to w pojedynku Gamrot vs. Parke doszło do błędu, gdyż Mateusz nie został ukarany odjęciem punktów.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy Gamrota usprawiedliwia w jakikolwiek sposób to, że przeciwnik wsadził mu palce w usta, co również nie jest dozwolone?

Sam Norman Parke w rodzimym podcaście o MMA Obviously Fight Talk przyznał, że położył dłoń na ustach Gamrota, żeby utrudnić mu oddychanie, osłabić i umożliwić sobie przejście do gilotyny, do której dążył już wcześniej. Wówczas właśnie Mateusz otworzył usta i wgryzł się w serdeczny palec Parke’a.

Cały podcast do przesłuchania tutaj:

 

źródło: Twitter, Youtube