Z informacji, które posiada ESPN, dojdzie do zmiany przeciwnika w walce wieczoru gali Eagle FC 44, zaplanowanej na 28 stycznia. W miejsce Antonio Silvy, do walki z Tyrone’em Spongiem wejdzie teraz rosyjski weteran MMA – Sergei Kharitonov. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

28 stycznia 2022 to ważna data dla organizacji, prowadzonej przez byłego mistrza UFC – Khabiba Nurmagomedova (29-0). Odbędzie się bowiem wówczas pierwszy event na terenie Stanów Zjednoczonych, który pierwotnie miał zwieńczyć trzyrundowy bój w królewskiej kategorii, pomiędzy Tyrone’em Spongiem (2-0) oraz Antonio Silvą (19-13).

Zobacz także: Tyrone Spong vs. Antonio Silvą na karcie gali Eagle FC 44 w Miami

Z wieści, w których posiadanie weszła amerykańska stacja – ESPN – wynika jednak, iż popularny „Bigfoot” nie będzie w stanie wtedy wystąpić z bliżej nieokreślonych powodów. Na jego miejsce szybko udało się jednak znaleźć zastępcę. Mowa tutaj o Sergeiu Kharitonovie (33-9), który na koncie ma ponad czterdzieści zawodowych startów w formule MMA.

Jeśli zaś chodzi o Sponga, nie da się ukryć, iż ma znacznie mniejsze doświadczenie we wszechstylowej walce wręcz. Jest natomiast zawodnikiem niesłychanie zaprawionym, jeżeli chodzi o boje w innych formułach sportów uderzanych. W swojej bogatej karierze mierzył się na ringach bokserskich, startował w kickboxingu, czy muay thai, z czego w znakomitej większości potyczek odnosił zwycięstwo.

Źródło: espn.com