Jak informuje Marcel Dorff, powołujący się na reportera Combate, największa organizacja MMA na świecie chce zestawić dwóch zawodników znajdujących się w najlepszej dziesiątce klasyfikacji dywizji ciężkiej. Na wydarzeniu, które ma mieć miejsce pierwszego maja, rękawice skrzyżują ze sobą Shamil Abdurakhimov z Augusto Sakaiem.

Rosjanin legitymujący się zawodowym rekordem 20-5, będzie wracał do oktagonu po blisko dwuletniej przerwie. Po raz ostatni widziany był w akcji, we wrześniu 2019 roku, gdy skonfrontował się z Curtisem Blaydesem (14-2). Shamil Abdurakhimov musiał wtedy uznać wyższość rywala, przegrywając w drugiej odsłonie pojedynku. Porażka ta przerwała jego wcześniejszą serię trzech wygranych z rzędu, w ramach której pokonywał chociażby naszego rodaka – Marcina Tyburę (21-6).

Augusto Sakai (15-2-1) rownież będzie przystępował do tej walki po porażce. Ten doświadczył jej we wrześniu zeszłego roku, kiedy to w ostatniej – piątej – rundzie padł na deski po ciosach bardzo doświadczonego Holendra – Alistaira Overeema (47-19). Dla walczącego pod flagą Brazylii fightera była to pierwsza przegrana pod sztandarem amerykańskiego giganta.

Źródło: Twitter