Były, niepokonany czempion UFC – Khabib Nurmagomedov, zdradził swoją predykcję na nadchodzące starcie Charlesa Oliveiry wraz z Dustinem Poirierem. Według Dagestańczyka isnieje szansa, iż już wkrótce świat pozna nowego mistrza. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pojedynek Charlesa Oliveiry (31-8) wraz z Dustinem Poirierem (28-6) zwieńczy zaplanowane na 11 grudnia wydarzenie UFC 269. Ze względu na umiejętności obu fighterów, kibice z całego świata mają problem z wytypowaniem go. Z pomocą przychodzi Khabib Nurmagomedov (29-0), który przez długi czas zasiadał na szczycie wagi do 70 kilogramów.

Zgadzam się z Mikiem Brownem, który wspominał o czerwonej strefie. Nie możesz wejść w czerwoną strefę Charlesa Oliveiry. Ten koleś jest prawdziwym finisherem, jest bardzo niebezpieczny. Jeżeli Dustin Poirier zaciągnie go na głęboki ocean, jak zapowiadał, to myślę, że zwycięży. Ale jeśli się pospieszy, to Charles Oliveira otrzyma szansę. Stawiałbym 60/40 na Dustina Poiriera, ze względu na kondycję i serce do walki. Charles jest bardzo, bardzo niebezpiecznym rywalem, który rozumie, że jest prawdziym mistrzem. Wygrał dziewięć razy z kolei. Pokonał Tony’ego Fergusona i ośmiu innych. To dla mnie bardzo interesujące starcie. 

Zobacz także: Dustin Poirier zdradził, że prawdopodobnie przejdzie do kategorii półśredniej, jeśli pokona Oliveirę na UFC 269

Oliveira sięgnął po pełnoprawne, mistrzowskie trofeum w maju tego roku. Podczas gali z numerem 262 stanął w szranki z Michaelem Chandlerem (22-7) i przetrwawszy początkowe kłopoty, ostatecznie rozbił go na początku drugiej odsłony konfrontacji.

Poirier również podejdzie do tej rywalizacji napędzony serią triumfów. Ten ma ich na koncie trzy. Popularny „Diament” w ostatnim czasie pokonywał Dana Hookera (21-11), a także dwukrotnie największego gwiazdora organizacji – Conora McGregora (22-6).

Źródło: YouTube/ESPN MMA