Popularny „Szpila” musi zmierzyć się z kolejnymi problemami zdrowotnymi. Po kontuzji pleców, która wykluczyła go na kilka miesięcy z walk, teraz ponownie trafił do szpitala. Co się wydarzyło?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Artur Szpilka przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych niepokojące wieści dotyczące jego zdrowia. W piątek 31 maja poinformował, że musiał udać się na szpitalny oddział ratunkowy. Następnego dnia, 1 czerwca, opublikował nagranie z łóżka szpitalnego. Ujawnił, że cierpi na stan zapalny nogi, którego źródłem jest zakażenie bakteryjne. Jak wiadomo, takie problemy potrafią ciągnąć się wiele miesięcy.

Najbliższe trzy dni w szpitalu, nie? No, ale trudno, nie mają wyjścia, nie? Jakaś bakteria gruba, zrobią wysiew, zobaczą co to jest, ale… no taki jest stan zapalny całej nogi, że to jest przesadne, nie? No, pozdrawiam.”

mówi na nagraniu Artur, ale nie zdradza dokładnych szczegółów.

Te zdrowotne przeciwności nadeszły wkrótce po jego powrocie do okrągłej klatki na gali KSW 94, która odbyła się miesiąc temu w ERGO Arenie. Szpilka zmierzył się z byłym kickbokserem Arkadiuszem Wrzoskiem. Walka zakończyła się po 14 sekundach porażką „Szpili”.