Thiago Santos chce Manuwy

Zdjęcie - MMAJunkie

Niebezpieczny Thiago Santos, który podczas nocnej gali UFC FN 137 Sao Paulo zdewastował Eryka Andersa, snuje już plany na przyszłość swojej kariery w UFC. Wyznacza cele, oraz osoby z którymi by się teraz zmierzył. 

Thiago który głównie znany był z walk w kategorii średniej, zadebiutował na ostatnim UFC w wadze półciężkiej, by sprawdzić jak poradzi sobie w tej dywizji. Koniec końców wyszło, że i tak zmierzył się z zawodnikiem kategorii średniej z powodu kontuzji Manuwy. Jednak wiążę z tą dywizją przyszłość i zdecydowanie nie chce, by był to jednorazowy skok w górę wagi:

Anders nie jest prawdziwym półciężkim. Ta walka była raczej dla mnie sprawdzianem jak się czuję w dywizji półciężkiej. Naprawdę czułem się dobrze. Zmęczyłem się, ale to normalne po tak intensywnej walce. Ale tak to czułem się dobrze i świadomy tego co się dzieje. Czułem moc w moich ciosach, ale byłem za to trochę wolniejszy. Ale usiądę z moimi trenerami i zobaczymy co jeszcze da się zrobić.

powiedział Marreta na konferencji po gali. Thiago czuł się również zdrowszy i mocniejszy w tej wadze:

Poza tym, że moje pięści były cięższe, czułem się bardziej odporny. Przyjąłem kilka mocnych ciosów i ich nie poczułem. W wadze średniej przez ścinanie wagi i bez możliwości regeneracji w 100%, byłem nieco bardziej kruchy. Tam zostałem znokautowany przez Davida Brancha, który przecież nie jest jakimś artystą nokautów. Po prostu trafił co mnie bardzo zdenerwowało. Dziś Anders rzucił kilka crossów, oraz cięższych ciosów i nic nie poczułem.

kontynuował Santos

Mogę zrobić 84 kg bez problemu, to fakt. W końcu mówię to po trzech walkach w tej wadze. Problemem jest tylko regeneracja. Nigdy nie wracam do 100%. Więc to co ważne, to moje zdrowie. Bez względu na to, czy walczę z kimś o wzroście jak Jon Jones czy Alexander Gustafsson. Ale jeśli jestem w pełni zdrowy, zapewnię im niezłą wojnę.

Na koniec Marreta wspomniał o swoim niedoszłym rywalu, Jimi Manuwie i planach walki z nim:

Mam nadzieję, że Manuwa wyzdrowieje do końca. Chce walczyć z nim w grudniu, byśmy dopełnili kontrakt, który podpisaliśmy. Chce walczyć w tej wadze z gościem większym niż ja, takim jak Manuwa, żebym mógł poczuć presję ze strony cięższej osoby. By zobaczyć, czy gdy jak dostanę cios od takiej osoby, szybko wrócę do kategorii średniej, czy jednak będę umiał się postawić. Zobaczymy.

Zakończył.

źródło: MMA Fighting