Jan Błachowicz wydaje się być niezwykle zmotywowany przed sobotnim pojedynkiem z Aleksandarem Rakicem. „Mój głód jest znacznie większy, niż zanim byłem mistrzem” – mówi Polak w rozmowie z mediami.

Jan Błachowicz (28-9) na zawsze zapisał się na kartach historii, jako pierwszy mężczyzna z Polski, który sięgnął po mistrzowskie trofeum największej organizacji MMA na świecie – UFC. Po jednej obronie z czempionem niższej kategorii, Israelem Adesanyą (22-1), przyszła przegrana i utrata tego, na co pracował całe życie. Teraz rozpoczyna się jego droga do odzyskania pasa.

Zobacz także: Biało-czerwoni! UFC wyróżnia najlepszych Polaków w historii organizacji [WIDEO]

Pierwszy przystanek już w najbliższą sobotę. „Cieszyński Książę” skrzyżuje wtedy rękawice z młodym i głodnym sukcesu, Aleksandarem Rakicem (14-2). Choć walka ta zakontraktowana jest na pięć rund, według Błachowicza zakończy się przed ostatnim gongiem.

To będzie ciężka walka. On lubi wymieniać się w stójce, ja też. Podobne style, to będzie jak zderzenie dwóch pociągów. Nie wydaje mi się, żeby miało się to rozegrać na pełnym dystansie, ale jestem na to gotowy. Myślę, że starcie zakończy się wcześniej… Druga, trzecia runda – coś takiego.  

Podczas ostatniego starcia Polaka – z Gloverem Teixeirą (33-7) – coś ewidentnie nie zagrało. „Brak motywacji?” – pytali kibice. Niezależnie od tego, co wówczas się wydarzyło, były mistrz zapewnia, że błędy zostały poprawione i teraz skupia się na odzyskaniu pasa.

Mój głód jest znacznie większy, niż zanim byłem mistrzem. Osiągnąłem to, wiem, jak to smakuje i ponownie chcę to poczuć. Nie wiem, czy widzieliście Władcę Pierścieni? Był tam Gollum, który utracił pierścień – skarb. To ja jestem taki, jak on. Chcę odzyskać pas.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Najpierw trzeba jednak przejść Rakica, który w ostatnich występach prezentował się całkiem dobrze. Wystarczy spojrzeć na nazwiska, które pokonywał. Popularny „Rocket” znajduje się na fali dwóch wygranych – zwyciężał kolejno z bardzo doświadczonym Anthonym Smithem (36-16) oraz byłym pretendentem do pasa, Thiago Santosem (22-10).

Źródło: YouTube/UFC – Ultimate Fighting Championship, YouTube/ESPN MMA