Główny szkoleniowiec American Kickboxing Academy, Javier Mendez, uważa, że Islam Makhachev jest najlepszym lekkim w historii, jeżeli chodzi o łączenie wszystkich płaszczyzn. Opowiedział on o tym, goszcząc w Submission Radio.

Islam Makhachev (22-1) już od dłuższego czasu namaszczony jest przez swoje najbliższe otoczenie jako przyszły mistrz kategorii lekkiej UFC. Zmaterializować się to może 22 października, kiedy to skrzyżuje on rękawice z Charlesem Oliveirą (33-8), przy okazji gali z numerem 280.

Zobacz także: „Jeden z najlepszych” – Mateusz Gamrot z uznaniem o Dariushu przed walką na UFC 280

Kilka tygodni przed wydarzeniem, trener, który współpracował także chociażby z niepokonanym Khabibem Nurmagomedovem (29-0) – Javier Mendez, wypowiedział się na temat obecnej formy Makhacheva. Według niego, żaden inni zawodnik nie jest w stanie się z nim równać.

Każdy myśli, że jest w stanie mu dorównać, pokazać się lepiej, do momentu, aż do niego nie wyjdzie. Jest niesamowicie wszechstronny. Jeżeli chodzi o zawodników wagi lekkiej, to bezapelacyjnie numer jeden wszech czasów, mówiąc o wszystkich płaszczyznach. Najlepsza obrona, atak, dosłownie wszystko. Dawno, dawno temu myślałem, że takim fighterem był Frank Shamrock. Jeśli natomiast chodzi o wagę lekką, osobą, która dla mnie jest najlepsza we wszystkich aspektach, to Islam Makhachev.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Makhachev podejdzie do rywalizacji z Oliveirą napędzony serią aż dziesięciu wygranych. Po raz ostatni widziany był w akcji, w lutym bieżącego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z doświadczonym Bobbym Greenem (29-13-1) i nie dając mu najmniejszych szans, zmusił go do odklepania już w inauguracyjnej odsłonie.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: YouTube/Submission Radio