Kolejny odcinek legendarnego programu The Ultimate Fighter 28 za nami, a pretendujący do pasa kategorii średniej Kelvin Gastelum świetnie rozgrywa aktualnego mistrza na polu trenerskim, wychodząc na mocne prowadzenie po trzecim epizodzie tej edycji TUF-a.

Zapasy i ground-and-pound były kluczami do zwycięstwa Teamu Gasteluma w trzecim odcinku. Justin Frazier (10-2) pokonał jednogłośnie wybranego jako pierwszego przez Roberta Whittakera, Andersona Da Silvę (3-1). Tym razem to właśnie Australijczyk wybierał parę zawodników do walki, decydując się na zestawienie faworyzowanego Da Silvy z niedocenianym Frazierem, który został wybrany w programie jako ostatni ciężki.

Team Gasteluma po tej wygranej prowadzi 3-0 w dotychczasowej rywalizacji. Być może zdesperowany wolą zwycięstwa Whittaker po raz kolejny wystawia swojego mocnego zawodnika przeciwko mniej docenianej osobie z teamu Kelvina, ponieważ tym razem do kolejnego pojedynku wybrał wyłonioną jako pierwszą piórkową w programie, Juliję Stoliarenko z Marcieą Allen, która została wybrana jako ostatnia. Zawodniczki zmierzą się ze sobą w następnym, czwartym odcinku.

A tak prezentują się dotychczasowe wyniki 28 sezonu programu The Ultimate Fighter

Maurice Greene pok. Przemyslaw Mysiala przez KO (ciosy) Runda 1
Pannie Kianzad pok. Katharinę Lehner przez jednogłośną decyzję
Justin Frazier pok. Andersona da Silvę przez jednogłośną decyzję