UFC 236 – Typowanie

30
Grafika: Marek Romanowski

Zapraszamy na redakcyjne typowanie nadchodzącej gali UFC 236, gdzie w walce wieczoru zmierzy się Max Holloway z Dustinem Poirierem. 

Max Holloway (20-3) vs. Dustin Poirer (24-5)

Paulina: Walka wieczoru gali UFC 236 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych starć w tym roku. Zarówno Holloway jak i Poirier są na fali wznoszącej, po istotnych zwycięstwach, ale również po kilku zestawieniach, których nie udało się doprowadzić do zrealizowania. Zatem za jednym i drugim wojownikiem przemawia wielka chęć walki. Ciekawą rzeczą jest też fakt, że panowie mieli już okazję się zmierzyć w przeszłości, jednak było to lata temu i obecnie mamy zupełnie inną sytuację i stan rzeczy. Dla Hollowaya będzie to nowa rzecz, startować w kategorii wagi lekkiej, natomiast Poirier jest już bardziej zadomowiony w owej dywizji. Każdy z nich zachwyca stójką, agresją i IQ w klatce, faworytem jest Holloway, ale do samego końca nie można być tego pewnym. Mimo wszelkich dywagacji i osobistej sympatii do obu zawodników, obstawiam wojnę na pełnym dystansie, z której zwycięsko wyjdzie Blessed.

Typujący Hollowaya: Paulina, Marek, Bartłomiej, Grzegorz, Olimpia, Jacek, Gabriela, Filip, Bartosz

Typujący Poiriera: Martyna

Kelvin Gastelum (16-3) vs. Israel Adesanya (16-0)

Typujący Gasteluma: Jacek, Bartosz, Martyna

Typujący Adesanye: Marek, Grzegorz, Olimpia, Gabriela, Bartłomiej, Filip, Paulina

205 lb: Eryk Anders (11-3) vs. Khalil Rountree (7-3)

Jacek: Były rywal Michała Oleksiejczuka stanie podczas gali UFC 236 naprzeciw Eryka Andersa, powracajacego po dwóch porażkach. Obydwaj w swoich karierach głównie kończyli lub byli kończeni przed czasem. Jeden z nich z ciężką ręką, drugi nad wyraz wytrzymały, to zapowiada ciekawe zestawienie. Stawiam na eksplozywny power punching Rountree. Nie sądzę jednak by natarł na Andersa dostateczną siłą, by skończyć go przed czasem w granicach 3 rund co ledwo udało się Thiago Santosowi, wchodzącemu przecież wkrótce do walki o pas z legendarnym Jonnym Bonesem. Typ: Khalil Rountree przez decyzję

Typujący Andersa: Grzegorz. Olimpia, Gabriela, Bartłomiej, Filip

Typujący Rountree: Marek, Jacek, Paulina, Bartosz, Martyna

170 lb: Alan Jouban (16-6) vs. Dwight Grant (9-2)

Grzegorz: Alan Jouban ma niezwykle widowiskowy styl prowadzenia pojedynków. Nie boi się iść na ostre wymiany, dysponuje naprawdę sporym zasobem technik stójkowych i mocnymi uderzeniami, którymi potrafi powalić rywali na deski. Podejmuje jednak zawodnika, który nigdy w karierze nie przegrał przez nokaut, ani nawet w ogóle przed czasem i prawdopodobnie posiada zdecydowanie mocniejszą szczękę i cios. Ponadto, Dwight Grant w przypadku niepowodzeń w płaszczyźnie stójkowej, zawsze może udać się po obalenie i tam szukać swoich szans, gdyż zapasy nie są mu obce i niekiedy z nich korzysta. Na korzyść Joubana działać będzie jego szybkość, która może mieć istotny wpływ na przebieg i wynik walki. Spodziewam się ostrej wymiany ciosów, od pierwszych sekund pojedynku. Obaj zawodnicy mają z czego przyłożyć, obaj nie boją się wdawać w bitkę. Co to zwiastuje? Bardzo prawdopodobny, widowiskowy nokaut już w pierwszej rundzie walki, wg mnie na korzyść bardziej odpornego i mocniej bijącego – Dwighta Granta.

Typujący Joubana: Olimpia, Jacek, Gabriela, Bartłomiej, Filip, Paulina, Bartosz, Martyna

Typujący Granta: Marek, Grzegorz

205 lb: Ovince St. Preux (23-12) vs. Nikita Krylov (25-6)

Bartosz: Będzie to rewanż za starcie z UFC 171, gdzie zwyciężył „OSP” Obaj panowie dysponują bardzo ciekawą stójką oraz potrafią uśpić rywala jednym celnym uderzeniem. Jednak w mojej opinii to Ovince St. Preux dał się poznać jako bardziej wszechstronny wojownik i mierzył się ze zdecydowanie lepszymi zawodnikami. Absolutnie nie będę jednak zdziwiony jeżeli Ukrainiec upoluje szczękę swojego oponenta i zostanie zwycięzcą w tej batalii. Obstawiam że Amerykanin podda Krylova w drugiej rundzie tego pojedynku.

Typujący Preuxa: Jacek, Gabriela, Bartłomiej, Filip, Paulina, Bartosz, Martyna

Typujący Krylova: Marek, Grzegorz, Olimpia