UFC 259: Jan Błachowicz obronił pas mistrzowski! Co za walka!

1601
Twitter/UFC

Tak! Tak! To był wspaniały wieczór dla fanów MMA w Polsce. Jan Błachowicz wygrał z niepokonanym dotąd Israelem Adesanyą na UFC 259 i obronił tytuł! Najlepszy! Jedyny! Dziękujemy!

Runda 1:

Próba niskiego kopnięcia w wykonaniu Błachowicza, odpowiedź tą samą akcją Israela Adesanyi. Presja wywierana przez Polaka, zaganiał niskimi kopnięciami rywala na siatkę. Mistrz kategorii średniej jednak dobrze wrócił na środek klatki i mieszał sporo kopnięć z uderzeniami, głównie na głowę, ale też okopywał wykroczną nogę Polaka. Dwa ciosy proste broniącego tytułu mistrza, choć dobrą kiwką w lewą stronę, Nigeryjczyk zdołał uniknąć uderzeń. Wymiana na niskie kopnięcia. Próba prawego w wykonaniu Jana, lecz nieudana. Zblokowany headkick Adesanyi. Jab w tułów Polaka. Spora szybkość zawodnika z Nigerii pozwoliła mu uniknąć mocnego prawego Polaka. Dobre wysokie kopnięcie Jana, które dosięgnęło głowy pretendenta. Zamachowy prawy Israela, frontalne kopnięcie Błachowicza. Blok niskiego kopnięcia przez Błachowicza. Frontalne odpychające kopnięcie „The Last Stylebendera”. Podwójny lewy Polaka, próba middlekicka. Próba kontry lewym sierpowym w wykonaniu Błachowicza w odpowiedzi na kombinację bokserską Nigeryjczyka. Kopnięcie w łydkę po stronie Israela, frontalne kopnięcie Błachowicza, lecz nie doszło do celu.

Runda 2:

Middlekick Błachowicza, prawy zamachowy, próba kontry ze strony oponenta. Frontalne kopnięcie i lewy prosty Adesanyi, odpowiedź celnym prawym po stronie Polaka. Sporo niskich kopnięć lądowało na wykrocznej nodze Błachowicza. Brazylijskie kopnięcie mistrza niższej dywizji. Dobra akcja kickbokserska Jana! Lewy prosty, poprawka prawym i middlekick! Dwa krótkie lewe, jab na tułów. Adesanya odpowiedział prawym, szukał wysokiego kopnięcia. Kopnięcia na kolano w wykonaniu Nigeryjczyka. Wysokie kopnięcie Adesanyi, po którym stracił równowagę, lecz Jan nie zdołał wykorzystać sytuacji. Złapanie klinczu, kolano Polaka i cios na głowę, dobra obrona mistrza kategorii średniej. Kolejny lowkick wylądował na wykrocznej nodze Jana. Próba przechwycenia middlekicka ze strony Błachowicza. Wysokie kopnięcia mistrza kategorii średniej. Jedno z kopnięć Nigeryjczyka zabłąkało się w okolicach krocza Polaka. Po chwili przerwy, walka została wznowiona. Próba krótkiego lewego na korpus w wykonaniu Jana. Zwarcie, dwa ciosy Jana, kontry Adesanyi. Nieroztropna próba latającego kolana podjęta przez Polaka. Odchylanie się przed kombinacją bokserską w wykonaniu Adesanyi, dobre kopnięcie na tułów na wykończenie po stronie mistrza broniącego pasa. Dobry lewy sierpowy Jana, kolejne niskie kopnięcia wyprowadzane przez zawodnika trenującego w Auckland.

Runda 3:

Frontalne kopnięcie na korpus w wykonaniu Błachowicza. W momencie zmiany pozycji Adesanyi, Jan złapał rywala lewym sierpowym. Po chwili akcję ponowił, na odchyleniu. Nigeryjczyk zamknięty na siatce, dobre obalenie! Jan zaszedł za plecy próbując duszenia, jednak Nigeryjczyk uciekł! Kolano Polaka, dobre ciosy i kopnięcia podrażnionego niepowodzeniem mistrza kategorii średniej, Jan się lekko zachwiał po ciosach. Polak punktował krótkim lewym prostym. Ponownie złapany klincz pod siatką przez Błachowicza. Polski mistrz szukał sprowadzenia, lecz nieudanie, Israel odwrócił pozycję i zdołał zerwać uchwyt. Walka powróciła na środek klatki. Próba wysokiego kopnięcia w wykonaniu Jana, lecz przyjęte na blok przez rywala. Wymiana na lewe proste, prawy Nigeryjczyka. Zwarcie, wymiana na ciosy w bliskim dystansie. Kolejne niskie kopnięcia lądowały na wykrocznej nodze Polaka. Czempion udanie zmieścił lewe kopnięcie pod łokciem oponenta. Dobry krótki lewy sierpowy Błachowicza. Odpowiedź dwoma ciosami Israela, próba zamknięcia Polaka na siatce. Dobre przechwycenie middlekicka przez Polaka. Złapany klincz przez polskiego mistrza, lecz niewiele z niego zdołało wyniknąć. Pojedynek powrócił na środek klatki, gdzie dwoma dobrymi ciosami drasnął Adesanyę Polak.

Runda 4:

Niskie kopnięcie na wewnętrzną stronę łydki wyprowadzone i trafione przez Adesanyę. Błachowicz szybko ruszył do klinczu pod siatką, szukając sprowadzenia. Zerwanie krótkim prawym przez Błachowicza. Dobry prawy Polaka doszedł do szczęki rywala. Lewy sierpowy zawodnika z Warszawy, dwa przestrzelone uderzenia. Dobry middlekick w odpowiedzi na niskie kopnięcie Adesanyi. Zwarcie, wymiana na krótkie ciosy. Dwa dobre celne uderzenia doszły do głowy polskiego mistrza. Udane wejście w nogi i sprowadzenie w wykonaniu Polaka! Półgarda, krótkie uderzenia, próba dojścia do trójkąta rękoma. Próba dojścia do krucyfiksu, po chwili ponowne czajenie się na duszenie trójkątem rękoma w wykonaniu polskiego mistrza. Adesanya starał się dojść do siatki. Nigeryjczyk za wszelką cenę próbował wywinąć się z niedogodnej pozycji w parterze, podchwycając głowę i starając się podnieść pozycję. Przewaga kilogramów była jednak zbyt duża i skutecznie uniemożliwiała Adesanyi. Dojście do pozycji bocznej, próba krucifyksu. Kilka krótkich uderzeń wylądowało na głowie mistrza kategorii średniej. Krótki łokieć po stronie Polaka.

Runda 5:

Kolejne niskie kopnięcie w wykonaniu Israela, odpowiedź identyczną akcją Polaka i krótki cios prosty. Wysokie kopnięcie Nigeryjczyka. Podwójny lewy prosty Polaka, dobre kontry prawymi sierpowymi w wykonaniu zawodnika trenującego w Auckland. Niskie kopnięcie, odpowiedź prawym Błachowicza. Niecelne ciosy pięściami Błachowicza w wyniku dobrych uników Nigeryjczyka. Prawy Polaka, odpowiedź identyczną akcją „The Last Stylebendera”. Polski mistrz z pojedynczym lewym. 1-2 Adesanyi. Obrotówka na korpus Nigeryjczyka. Prawy prosty doszedł do głowy mistrza niższej kategorii wagowej. Kolejne udane sprowadzenie w wykonaniu Błachowicza! Israel czaił się na trójkąt nogami, jednak dobra kontrola i praca z góry ciosami Błachowicza skutecznie mu to uniemożliwiała. Przejście do półgardy. Sporo krótkich uderzeń lądowało na głowie mistrza niższej kategorii wagowej. Krótkie łokcie i ciosy młotkowe, uderzenia na tułów z góry w wykonaniu polskiego mistrza. Dosiad, mnóstwo ciosów Polaka spadło na głowę Nigeryjczyka!

Po pięciu rundach sędziowie wypunktowali 49-46, 49-45, 49-45 dla Janka!