Walka Jimmy’ego Crute’a z Alonzo Menifieldem zakończyła się większościowym remisem, ze względu na odjęty punkt Amerykaninowi.

Runda 1:

Wymiana na niskie kopnięcia. Dwa prawe i lewy w wykonaniu Alonzo Menifielda. Jimmy Crute spróbował sprowadzenia, po zainkasowaniu mocnych ciosów od rywala, które udanie znalazł. Amerykanin pod siatką, próbował z jej wykorzystaniem powrócić do stójki. Po chwili udało mu się to, jednak Crute ponownie, z uchwytu za jedną nogę, przeniósł akcję do parteru. Australijczyk szukał możliwości dojścia do trójkąta rękoma, lecz nieskutecznie. Menifield wstał, na kolejną próbę sprowadzenia próbował odpowiedzieć kontrą w postaci podchwycenia głowy do gilotyny. Odpuścił. Sytuacja się odwróciła i to Crute szukał gilotyny! Pozycja w parterze zmieniała się jak w kalejdoskopie! Walka powróciła do stójki, gdzie obaj mocno zmęczeni wymieniali ciosy. Crute stracił równowagę, co wykorzystał rywal do zadania kilku ciosów w parterze. Australijczyk skulony, zasłonięty rękoma. Kilka ciosów spadło na głowę zawodnika z Australii. Walka powróciła do stójki, mocny sierp na rozerwanie klinczu ze strony Amerykanina! Crute na deskach, niemalże nieprzytomny! Skleił się jednak do nóg przeciwnika i zdołał przetrwać do końca rundy.

Runda 2:

Menifield mocno ruszył z ciosami od początku drugiej rundy, szybko posyłając ponownie swojego rywala na deski. Amerykanin ruszył do parteru za swoim przeciwnikiem, próbując tam dokończyć dzieła zniszczenia, lecz Australijczyk doczłapał się do siatki, za jej wykorzystaniem wracając do stójki. Dwa krótkie lewe Menifielda. 1-2 w wykonaniu zawodnika z Texasu. Prawy Menifielda. Szukanie sprowadzenia w wykonaniu Crute’a. Nieskuteczne. Kolano i wysokie kopnięcie w wykonaniu miejscowego zawodnika. Kolejne ciosy dochodziły do głowy Crute’a i mocno nim chwiały! Walka w klinczu pod siatką. Tylko dzięki faktowi, że za plecami Jimmy’ego znajdowała się siatka – ten był w stanie ustać na nogach, gdyż po jednym z ciosów się od niej odbił. Udana próba sprowadzenia w wykonaniu Australijczyka! Szukanie możliwości zajścia za plecy. Szukanie naciskówki na szczękę, lecz nieskutecznie. Ciasno dopięte duszenie zza pleców! Ręka przełożona pod brodą! Zabrakło jednak czasu.

Runda 3:

Wymiana ciosami na początku rundy. Crute rozpoczął i trafił kilkoma uderzeniami. Zmęczony także Amerykanin traktował rywala głównie lewymi prostymi. Szukanie sprowadzenia w wykonaniu Crute’a. Sędzia Goddard odjął Menifieldowi punkt za złapanie się siatki. Po chwili siłowania się pod siatką w klinczu, Menifield został sprowadzony na środku klatki. Crute doszedł do dosiadu. Amerykanin szukał możliwości powrotu do stójki, choć nie był w stanie. Szukanie kimury w wykonaniu Australijczyka, nieskutecznie. Walka powróciła do stójki na ostatnie kilka sekund, jednak zakończyła się w klinczu pod siatką, kontrola należała do Crute’a.

Sędziowie wskazali większościowy remis, punktując 2x 28-28, 29-27 na korzyść Crute’a.