Islam Makhachev z wielkimi trudami obronił pas mistrzowski wagi lekkiej, pokonując Alexandra Volkanovskiego.

Runda 1:

Sporo przyruchów z obu stron, choć żadnej celnej akcji do momentu wyprowadzenia middlekicka przez Islama Makhacheva. Alexander Volkanovski próbował odpowiedzieć niskim kopnięciem, jednak przestrzelił. Australijczyk ruszył z ciosami, lecz żaden z nich nie doszedł Presja wywierana przez mistrza kategorii lekkiej. Dobry prawy w wykonaniu zawodnika z Australii, poprawka lewym! Makhachev zachwiał się na nogach! Szarża obszernymi ciosami po stronie Australijczyka. Próba odpowiedzi krótkim prawym Islama. Middlekick Rosjanina. Wymiany! Obaj zawodnicy zanotowali celne akcje, jednak to Volkanovski przykucnął po dobrej akcji rywala! Islam zajął plecy przeciwnika, szukając możliwości przeniesienia pojedynku do parteru. Po dłuższej chwili siłowania się, w końcu udanie sprowadził mistrza niższej dywizji, zachodząc mu za plecy. Volkanovski starał się wykluczać ręce przeciwnika, aby ten nie był w stanie zapiąć duszenia. Islam walczył o skończenie, jednak utorował sobie jedynie drogę do uciskówki.

Runda 2:

Obszerne ciosy sierpowe Rosjanina, których uniknął Australijczyk. Próby zamachowego prawego po stronie Volkanovskiego, Makhachev panicznie cofnął się na siatkę, dając sygnał, że odczuł uderzenia rywala, tam szukając sprowadzenia. Początkowo, Volkanovski dobrze się bronił, jednak po chwili sam nie do końca wiedział, co ma zrobić i popełnił błąd szukając podchwycenia głowy. Australijczyk zdołał jednak wstać, po chwili został ponownie obalony i wrócił na nogi, traktując Rosjanina kolanem na głowę! Ciosy sierpowe Volkanovskiego. Australijczyk złapany w klincz, nie zdołał go jednak obalić Makhachev. Kilka ciosów w klinczu, który był pod kontrolą Alexandra i walka powróciła do stójki. 1-2 Volkanovskiego, kolano. Ciosy Makhacheva ponownie wytrąciły Australijczyka z równowagi, jednak zdołał się utrzymać na nogach. Rosjanin wywierał presję i coraz pewniej zaczynał się czuć w stójce. Volkanovski nie tracił jednak rytmu i okopywał nogi swojego oponenta, szukając też mocnych sierpowych. Złapany klincz przez Rosjanina, jednak to Australijczyk kontrolował uchwyt.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie Rosjanina. Krótki prawy po stronie Volkanovskiego. Dwa prawe zawodnika z Australii. Niskie kopnięcie mistrza kategorii lekkiej, szukanie middlekicka. Lowkick i ciosy na głowę i korpus w wykonaniu Volkanovskiego. Mocne niskie kopnięcie po stronie mistrza kategorii piórkowej. Makhachev złapał klincz, z którego poszukał sprowadzenia. Volkanovski sprawnie wywinął się z parterowej pozycji, lecz uparcie walczący o stabilizację Rosjanin złapał rywala pod siatką, chwilę go tam utrzymując. Volkanovski odwrócił pozycję i potraktował zamkniętego na siatce Makhacheva potężnymi sierpowymi. Middlekick po stronie mistrza kategorii lekkiej. Prawy w wykonaniu Makhacheva. Mocny cios Australijczyka wytrącił Rosjanina z równowagi! Volkanovski agresywnie ruszył na swojego rywala, w pewnym momencie sam nawet szukał sprowadzenia rzutem przez biodro!

Runda 4:

Niskie kopnięcie zawodnika z Australii. Spychanie presją, choć bez ciosów, na siatkę w wykonaniu Makhacheva. Dwa dobre ciosy Rosjanina doszły do głowy zawodnika walczącego przed swoją publicznością. Niskie kopnięcia Volkanovskiego. Dwa dobre prawe i lewy po stronie Alexandra. Prawy w wykonaniu mistrza wagi lekkiej. Zejście do nóg po stronie Islama, Volkanovski doczłapał się do siatki, jednak Rosjanin zajął jego plecy. kontrola po stronie Makhacheva, jednak to Volkanovski zadawał ciosy.

Runda 5:

Niskie kopnięcie Volkanovskiego, skontrowane ciosem prostym przez Makhacheva. Dobre uderzenia Australijczyka zakończone niskim kopnięciem. Ciosy ze strony Rosjanina. Szukanie wysokiego kopnięcia przez mistrza wagi piórkowej. Nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu Islama. Klincz, ciosy Volkanovskiego. Dociskanie do siatki przez Rosjanina, Volkanovski wyswobodził się z klinczu i nie dał się sprowadzić do parteru. Niezwykle imponująca defensywa zapaśnicza mistrza wagi piórkowej! Zejście do jednej nogi w wykonaniu Makhacheva, Volkanovski dobrze się bronił odrzutem bioder, jednak Islam nie odpuszczał. W pewnym momencie, Volkanovski był bliski zajęcia dominującej pozycji z góry, lecz odpuścił próbę. Dojście do klinczu, tym razem po stronie Australijczyka, który siłował się pod siatką ze swoim przeciwnikiem, prawdopodobnie samemu szukając zejścia zapaśniczego, które mu się jednak nie powiodło. Krótki prawy Volkanovskiego posłał Makhacheva na deski, dzięki czemu Volkanovski zajął pozycję z góry w parterze i mocno obijał swojego przeciwnika! Makhachev związywał kończyny rywala z dołu, robiąc pasywność, zebrał jednak mnóstwo bomb w parterze od swojego oponenta.

Sędziowie wskazali Islama Makhacheva jako zwycięzcę, punktując 2x 48-47, 49-46 na jego korzyść.