Kapitalnie dysponowany Gilbert Burns zdeklasował Jorge Masvidala przed jego własną publicznością.

Runda 1:

Niskie kopnięcie w wykonaniu Jorge Masvidala. Lewy prosty Gilberta Burnsa. Middlekick po stronie Brazylijczyka. Niskie kopnięcie Burnsa. Lowkick Masvidala. Krótki lewy w wykonaniu Burnsa. Dobry prawy Brazylijczyka. Amerykanin ponownie skupiał się na okopywaniu nogi. Dobra kombinacja kickbokserska po stronie „Gamebreda”. Kilka kopnięć Burnsa. Zamachowy cep Brazylijczyka. Zwarcie, szukanie możliwości zajścia za plecy przez Burnsa, lecz nieskuteczne. Szalony atak Masvidala. Burns odpowiedział dwoma prawymi. Szukanie latającego kolana przez Jorge, kontra prawym ze strony Burnsa. Udane sprowadzenie na zakończenie rundy utorowane przez Burnsa, dużo ciosów w parterze.

Runda 2:

Burns szaleńczo zaatakował, spychając rywala na siatkę, zasypując go ciosami. Po chwili jednak, Brazylijczyk wyniósł swojego przeciwnika i grzmotnął nim o ziemię. Kontrola w parterze po stronie „Durinho”. Amerykanin szukał możliwości na umieszczenie pięści na głowie swojego oponenta, mimo, że znajdował się na plecach. Masvidal doczłapał się do siatki, gdzie poszukał wstania do stójki. Burns stale jednak kontrolował plecy oponenta. Zaciągnięcie do parteru. Walka ponownie w klinczu pod siatką. Middlekick po stronie miejscowego zawodnika. Wymiana na ciosy z prawej ręki.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie Burnsa. Niskie kopnięcie Amerykanina. Krótki lewy Brazylijczyka. Wymiana na niskie kopnięcia. Lewe proste ze strony „Durinho”. Niecelne ciosy Amerykanina. Obrotówka na korpus w wykonaniu Jorge, niskie kopnięcie. Szukanie zamachowego lewego ze strony Burnsa. Świetny prawy Brazylijczyka mocno podłączył Masvidala. Coraz więcej ciosów dochodziło do głowy Amerykanina, który ledwo stał na nogach! Middlekicki ze strony „Gamebreda”, szukanie prawego. Mocne sierpowe ze strony Burnsa. Masvidal ustawiony na siatce, zbierał coraz więcej ciosów od swojego oponenta. Lewy sierpowy i prawy cep Brazylijczyka. Szarża Masvidala. Szukanie obalenia przez Brazylijczyka. Udane sprowadzenie po stronie Gilberta. Zajęcie pleców przez Burnsa.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Gilberta Burnsa jako zwycięzcę, punktując 2x 30-27, 29-28 na jego korzyść.