Irene Aldana bez żadnych szans naprzeciwko kapitalnie dysponowanej podwójnej mistrzyni UFC – Amandy Nunes!

Runda 1:

Lewy długi na korpus po stronie Amandy Nunes, dwa kopnięcia także w jej wykonaniu. Middlekick Brazylijki, niecelne niskie kopnięcie w wykonaniu Irene Aldany. Kolejne dobre kopnięcie mistrzyni, które doszło do korpusu pretendentki. Udane sprowadzenie po stronie Nunes, jednak rywalka szybko wstała. 1-2 Brazylijki. Lewe ciosy Nunes przeszywały gardę Meksykanki. Kolejny lewy prosty doszedł do głowy zawodniczki z Meksyku. Middlekick podwójnej mistrzyni. Jaby na korpus w wykonaniu Amandy. Lewy na korpus po stronie Nunes, szukanie sprowadzenia. Dobre ciosy Amandy. Coraz więcej uderzeń dochodziło do głowy Aldany, która w końcu odpowiedziała dobrym prawym! Nunes nieco zbita z tropu po otrzymaniu uderzenia. Prawy Nunes, niskie kopnięcie.

Runda 2:

Straszenie ciosami podbródkowymi przez Aldanę. Nunes ponownie przeszywała gardę rywalki jabami, od czasu do czasu także kopiąc. Markowanie sprowadzenia za jedną nogę po stronie Brazylijki. Niskie kopnięcie Meksykanki. Reprezentantka Brazylii nieustannie okopywała wykroczną nogę swojej rywalki, szukając często nieprzyjemnych dropkicków. Kolejne markowane sprowadzenie, po którym Aldana zainkasowała kilka ciosów, wypłaciła jednak swojej rywalce mocnym niskim kopnięciem. Wybranie nogi przez Nunes, obalenie, lecz nawet bez próby kontroli. Lowkick w wykonaniu mistrzyni. Lowkick także po stronie pretendentki. Świetna kombinacja Nunes, zakończona kolanem na głowę. Niskie kopnięcie Aldany, kontra Nunes. Lewy na korpus, prawy na głowę w wykonaniu „Lwicy”. Niecelne wysokie kopnięcie Meksykanki, udane sprowadzenie w tempo Nunes, chwila kontroli, po czym zdecydowała się wstać do stójki, tam wymienić kilka ciosów przed zakończeniem rundy ze swoją oponentką.

Runda 3:

Ciosy Nunes mieszane z kopnięciami. Agresywne sierpowe, frontalne kopnięcia Brazylijki. Prawy prosty Nunes. Szukanie prostego przez Aldanę, lecz poza celem. Niskie wewnętrzne kopnięcie Aldany. Szukanie sprowadzenia przez Nunes, udanie sfinalizowane za drugą próbą. Aldana próbowała za wszelką cenę powrócić na nogi. Po chwili wysiłku, prawie jej się to udało, została jednak ponownie sprowadzona do parteru. Nunes wstała, gdy rywalka także powróciła na nogi, Brazylijka błyskawicznie zajęła jej plecy, zaciągając pretendentkę do parteru. Meksykanka wyślizgnęła się z parteru, gdy Nunes wstawała, umieściła kilka ciosów na jej głowie. Dobry prosty pretendentki. Lewy Aldany. Prawy Nunes, kolano na głowę, kontra Meksykanki.

Runda 4:

Niecelna kombinacja Aldany, niskie kopnięcia z obu stron. Mocny lowkick na zakończenie kombinacji bokserskiej Aldany. Mocny łokieć Nunes, sporo ciosów spadło na głowę Meksykanki! Lewy Amandy. Szukanie sprowadzenia przez Brazylijkę, lecz nieskutecznie. Middlekick Nunes. Ponowne zejście po nogi, lecz bez większego przekonania. Ciosy Aldany, dobry jab Nunes. Udane sprowadzenie za dwie nogi w wykonaniu Nunes. Brazylijka szybko jednak wstała. Klincz pod siatką, kontrola po stronie Aldany, z uchwytu, Amanda poszukała obalenia, choć nieskutecznie. Frontalne kopnięcie mistrzyni. Prawy, lewy Nunes. Kolejny prawy i kolano w wykonaniu Nunes, kilka dobrych ciosów w kontrze także ze strony pretendentki. Dwa lewe, prawy ze strony Amandy. Świetny cios na korpus w wykonaniu Nunes. Kolejne mocne uderzenia dochodziły do głowy Aldany. Obrotowy backfist w jej wykonaniu.

Runda 5:

1-2 Aldany, lecz poza celem. Lewe proste Nunes. Kombinacja Brazylijki, zejście po nogi. Walka w uchwycie pod siatką, udane sprowadzenie. Walka w gardzie. Meksykanka z dołu. Nunes kontrolowała walkę w parterze, od czasu do czasu spuszczając jakiś cios, bądź łokieć na głowę swojej przeciwniczki. Mnóstwo ciosów na żebra w wykonaniu podwójnej mistrzyni. Dojście do dosiadu! Aldana oddała plecy, jednak szybko powróciła do poprzedniej pozycji.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Amandę Nunes jako zwyciężczynię, punktując 2x 50-44, 50-43 na jej korzyść.