Sean Strickland sprawił ogromną sensację, wygrywając na punkty z Israelem Adesanyą!

Runda 1:

Próba middlekicka po stronie Israela Adesanyi, noga przechwycona przez Seana Stricklanda. Niskie kopnięcie Amerykanina. Lewy prosty mistrza. Niskie kopnięcie pretendenta. Strickland napierał, Adesanya pracował głównie ze wstecznego. Niskie kopnięcie Nigeryjczyka, kolejne przechwycone przez rywala. Adesanya zamknięty na siatce, zebrał dwa dobre ciosy od przeciwnika. Brazylijskie kopnięcie Nigeryjczyka. Lewy prosty Amerykanina. Adesanya zamknięty na siatce, zbierał ciosy od przeciwnika na podwójną gardę. Potężny cios Stricklanda! Adesanya na deskach! Amerykanin rzucił wszystko, co miał, żeby skończyć pojedynek, jednak Nigeryjczyk zdołał przetrwać bombardowanie!

Runda 2:

Lewy prosty Stricklanda. Wysokie kopnięcie Adesanyi, szukanie middlekicka przez Amerykanina. Dwa dobre ciosy Seana. Nieustanna presja wywierana przez Amerykanina. Adesanya gubił się pod nią. Nie był w stanie wstrzelić się z żadnymi akcjami ofensywnymi. Niewiele akcji z obu stron. Napierający Strickland wyprowadzał proste, Nigeryjczyk ze wstecznego odpowiadał jabami. Niskie kopnięcie Adesanyi. Wymiana na lewe. Prawy Adesanyi. Wysokie kopnięcie Nigeryjczyka. Prawy zawodnika z Nigerii.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie Adesanyi. Sporo akcji ze wstecznego w wykonaniu mistrza. Mnóstwo kopnięć po stronie czempiona. Agresywny Adesanya coraz bardziej otwiierał się z ciosami. Mieszanie poziomów kopnięć i ciosów w wykonaniu mistrza. Brazylijskie kopnięcie po stronie Israela. Mistrz ponownie zamknięty na siatce, zebrał trzy obszerne uderzenia od swojego oponenta. Wysokie kopnięcia Adesanyi. Lewy sierpowy Amerykanina. Wymiany na obszerne prawe.

Runda 4:

Dobre krótkie uderzenia w wykonaniu Nigeryjczyka. Niskie kopnięcie mistrza, zblokowane. Dobra kombinacja dwóch ciosów Adesanyi zakończona wysokim kopnięciem. Potężny lewy sierpowy Stricklanda! Amerykanin ruszył z kolejnymi uderzeniami. Adesanya odpowiadał swoimi ciosami. Agresywnie z uderzeniami ruszył „Tarzan”. Dobry prawy po przekroku po stronie Israela. Wymiany na obszerne ciosy.

Runda 5:

Niskie kopnięcia z obu stron. Kopnięcia Nigeryjczyka. Presja w wykonaniu zawodnika z USA, który nie dawał ani centymetra przestrzeni swojemu rywalowi. Kolejne uderzenia Seana. Nieustanna presja pretendenta. Coraz więcej ciosów lądowało na głowie urzędującego jeszcze mistrza wagi średniej, który kompletnie nie miał pomysłu, jak dobrać się do skóry rywala. Dwa prawe sierpowe zawodnika z USA.

Sędziowie jednogłośnie wypunktowali pojedynek na korzyść Seana Stricklanda – 3x 49-46, który został nowym mistrzem!