Arman Tsarukyan niejednogłośnie na punkty zwyciężył z Charlesem Oliveirą.

Runda 1:

Lowkick Charlesa Oliveiry. Niskie kopnięcie i ciosy proste także w wykonaniu Armana Tsarukyana. Ormianin spróbował kopnięcia, po którym stracił równowagę, co szybko wykorzystał Brazylijczyk. Szybkie wskoczenie do gilotyny przez Oliveirę! Uchwyt bardzo ciasny! Tsarukyan zdołał się jednak wyswobodzić z uchwytu! Wciąż jednak był w niedogodnej pozycji, gdyż „Do Bronx” znajdował się w dosiadzie. Przetoczenie Ormianina! I to on znalazł się w gardzie. Łokieć w wykonaniu Armana. Próba przejścia gardy. Kolejny łokieć Tsarukyana, były mistrz z pleców starał się robić pasywność, wiążąc ręce rywala. Kopnięcie w głowę z pleców w wykonaniu Oliveiry. Nielegalne. Obaj zawodnicy znajdowali się bowiem w pozycji parterowej. Oliveira upomniany, pozycja wznowiona po oględzinach lekarza. Ciosy i łokieć z góry w wykonaniu Ormianina. Charles zdołał powrócić na nogi na ostatnie kilkanaście sekund. Łokieć na rozerwanie klinczu.

Runda 2:

Wymiana na pojedyncze ciosy, mocny prawy Tsarukyana, odpowiedź Oliveiry. Dobre uderzenia Ormianina, opadające kopnięcie. Szukanie obalenia przez Tsarukyana, jednak Oliveira doskonale się bronił, natychmiast próbując odwrócić pozycję, wstając do stójki. Udane sprowadzenie spod siatki po stronie Armana. Ciasna kontrola. Oliveira wciśnięty w siatkę. Kolejne potężne łokcie spadały na głowę Brazylijczyka, mocno go rozcinając! Na zakończenie rundy, Oliveira poszukał trójkąta nogami i balachy, lecz zabrakło czasu.

Runda 3:

Szukanie latającego kolana przez Oliveirę. Mocne ciosy Armana, dobra odpowiedź uderzeniami także po stronie byłego mistrza wagi lekkiej. Szukanie klinczu przez Ormianina. Spychanie pod siatkę, kontrola w uchwycie pod ogrodzeniem po stronie Tsarukyana. Walka powróciła na środek klatki. Zejście po nogi w wykonaniu Tsarukyana, dobry odrzut bioder „Do Bronxa”. Dobry lewy prosty Armana. Kopnięcie pod lewy łokieć w wykonaniu Oliveiry. Ponowne szukanie sprowadzenia przez Tsarukyana, podchwycona głowa przez Charlesa, lecz niewiele z uchwytu wynikało. Próba dojścia do krucyfiksu ze strony Armana. Zajście za plecy! Oliveira zdołał wywinąć się z niedogodnej pozycji. Brazylijczyk poszukał duszenia! Ciasno zapięty uchwyt! Tsarukyan zdołał jednak wytrzymać do końca rundy.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Armana Tsarukyana jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 28-29 na jego korzyść.

foto: Instagram/UFC