Weili Zhang udanie obroniła pas mistrzowski, pokonując na pełnym dystansie swoją rodaczkę, Yan Xiaonan.

Runda 1:

Szukanie niskich kopnięć przez Weili Zhang. Dwa dobre uderzenia po stronie Xiaonan Yan. Lowkick mistrzyni. Przechwycone kopnięcie przez Yan. Dojście do klinczu, próba haczenia przez Zhang, jednak dobra obrona rodaczki. Wysokie kopnięcie Zhang, wymiana na ciosy sierpowe. Klincz, sprawne sprowadzenie w wykonaniu pretendentki! Chwila kontroli w parterze, pojedynek powrócił do stójki. Mocne ciosy Yan posłały rywalkę na deski, jednak szybko się pozbierała. Wymiana na kopnięcia. Genialna akcja Zhang! Middlekick połączony z backfistem. Łokieć na skrócenie dystansu po stronie aktualnej mistrzyni i rzut przez biodro! Zajście za plecy przez Zhang. Przełożona ręka pod brodą rywalki. Ciasne duszenie, Yan jednak wytrwała do końca rundy! Nie wiedziała jednak co się dzieje…

Runda 2:

Boczne kopnięcie Zhang, ciosy Yan. Kombinacje bokserskie pretendentki. W odpowiedzi na szarżę Yan, rodaczka posiadająca pas mistrzowski zrobiła kapitalny unik w bok i zajęła plecy swojej oponentki. Pojedynek ponownie w parterze, mistrzyni za wszelką cenę czaiła się na wejście za plecy swojej rywalki. „Magnum” w bocznej, dobra kontrola połączona z ciosami i krótkimi łokciami. Rozciągnięcie. Zhang za plecami, mnóstwo uderzeń z jej strony. Mistrzyni próbowała co jakiś czas przełożyć rękę pod brodę przeciwniczki, mieszając te próby z gradem ciosów, który spuszczała na głowę swojej rodaczki. Zhang doszła do innej próby duszenia, tym razem wybrała trójkąt rękoma! Ciasny uchwyt! Yan nie tylko zdołała uciec z niedogodnej pozycji, ale też znalazła się w parterze z góry! Walka powróciła do stójki. Dobre ciosy w stójce na zakończenie, ze strony pretendentki.

Runda 3:

Boczne kopnięcie Yan wytrąciło rywalkę z równowagi. Celne uderzenia i sprawne kombinacje bokserskie w wykonaniu pretendentki do mistrzostwa wagi słomkowej. Mocny prawy Yan, Zhang na deskach! Kopnięcia z obu stron w nogi, Zhang stale na plecach. Sędzia wezwał mistrzynię do stójki i tam pojedynek pomiędzy dwiema Chinkami był kontynuowany. Dobry middlekick w wykonaniu aktualnej mistrzyni. Yan z udanym obaleniem. Po chwili, walka powróciła na nogi, jednak Yan przechwycając kopnięcie swojej rodaczki, ponownie przeniosła pojedynek do parteru. Klincz pod siatką.

Runda 4:

Dobre ciosy Yan na otwarcie pierwszej mistrzowskiej rundy. Prawy sierpowy Zhang, próba poprawki lewym, lecz nieskuteczna. Świetny prawy Yan po raz kolejny posłał rywalkę na deski! Zhang próbowała sprowadzić walkę do parteru, rywalka skontrowała i zajęła plecy, jednak mistrzyni zdołała ją zrzucić i sama zaszła za plecy pretendentki. Kontrola w parterze po stronie „Magnum”. Sporo ciosów lądowało na głowie Yan, ponownie rozciągnięcie i szukanie mataleo przez mistrzynię. Uderzenia Zhang.

Runda 5:

Wysokie kopnięcia Zhang. Udane obalenie w wykonaniu mistrzyni. Po chwili kontroli w parterze, pretendentka zdołała powrócić do stójki. Prawy sierpowy Yan. Wysokie kopnięcie „Magnum” i udane sprowadzenie. Zajęcie pleców przez Zhang, szukanie duszenia zza pleców. Yan dobrze się jednak broniła. Ciosy i delikatne uderzenia po stronie w wykonaniu mistrzyni. Kontrola czempionki do końca rundy i walki.

W sędziowaniu pojedynku dwóch Chinek, sędziowie byli wyjątkowo zgodni, punktując 3x 49-45 na korzyść aktualnej mistrzyni. W ten sposób, Zhang Weili po raz kolejny skutecznie obroniła pas.

foto: Instagram/UFC