UFC on ESPN+ 36: Covington vs. Woodley – relacja i podsumowanie karty wstępnej [WIDEO]

154

Zapraszamy do zapoznania się z relacją i podsumowaniem karty wstępnej z gali UFC on ESPN+ 36. 

125 lb: Jordan Espinosa (15-7) vs. David Dvorak (18-3)

Runda 1:

Niskie kopnięcie Espinosy. Odpowiedź tym samym po stronie przeciwnika. Kilka ciosów sierpowych Czecha doszło na gardę Amerykanina. Kolejne niskie kopnięcia, wymiany. Mocniejsze Dvoraka, które posłało przeciwnika na deski. Wysokie tempo walki. Presja po stronie zawodnika z Czech. Espinosa z kolejnym niskim kopnięciem. Dwa mocne ciosy Davida. Obaj ostrożnie w końcowej fazie pierwszej rundy, celniejszy wydawał się być jednak zawodnik z USA. Obrotówka Dvoraka na zakończenie starcia.

Runda 2:

Mocne tempo od początku drugiej rundy. Mocne wysokie kopnięcia Espinosy. Po chwili, zawodnik ze Stanów Zjednoczonych powrócił do niskich kopnięć, łapiąc w ich konsekwencji klincz, traktując przeciwnika kolanem. Mocno kiwek i przyruchów po stronie obu rywali. Presja po stronie Dvoraka, niskie kopnięcia w wykonaniu Czecha. Niewiele ciosów.

Runda 3:

Od początku rundy mocno ruszył Dvorak, spychając przeciwnika do klinczu pod siatką, jednak Amerykanin szybko wyszedł z uchwytu. Czech w stójce mocno okopywał nogi przeciwnika, Espinosa dość bierny, próbował kopnięć na kolano. Mocny prawy cios doszedł do głowy Dvoraka, który rozciął go pod okiem.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Davida Dvoraka jako zwycięzcę, punktując 3x 30-27.

145 lb: Mirsad Bektic (13-4) vs. Damon Jackson (18-3-1)

Runda 1:

Mirsad Bektic od razu sprowadził przeciwnika za jedną nogę, zajmując pozycję boczną. Przeciwnik wstał, jednak został ponownie sprowadzony. Bektic zatracił się w ataku, bijąc w tył głowy, w konsekwencji czego, sędzia podniósł walkę. Mirsad ponownie poszedł po obalenie, lecz rywal złapał ciasną gilotynę, z której Bektic wyszedł. Jacskon ponownie wstał, a Mirsad ponownie sprowadził, w kontrze Damon próbował ciągnąć kimurę, lecz Bektic wyswobodził się z uchwytu i kontrolował rywala do końca rundy.

Runda 2:

Frontalne kopnięcie, presja o stronie Bekticia. Rywal ustawiony na siatce, ponowne sprowadzenie. Jackson ponownie zapiął gilotynę i trzymał mocny uchwyt, z którego po minucie wyszedł Mirsad. Bośniak zajął plecy przeciwnika. Jackson po położeniu na plecy ponownie złapał kimurę. Damon próbował wstać wykorzystując siatkę, lecz został ponownie obalony. Po chwili to Bektic złapał gilotynę, przeciwnik zaskoczył świecą rodem z jogi, lecz przeciwnik wyszedł, zdobywając nawet dominującą pozycję, z której wyprowadził kilka ciosów na głowę.

Runda 3:

Chwila dłużej w stójce. Tym razem to Jackson ruszył bardziej ofensywnie, zapinając klincz. Bektic obalił rywala, ponownie wpadając w próbę poddania, niczym dziecko nieznające tego sportu. Po ciasnej gilotynie, Bektic odklepał.

125 lb: Mayra Bueno Silva (7-1) vs. Mara Romero Borella (12-9)

Runda 1:

Marya Bueno Silva rozpoczęła od frontalnego kopnięcia, Mara Romero Borella szybko przeniosła spod siatki walkę do parteru. Bueno Silva skręcała się do po balachę, po chwili próbując trójkąta nogami. Włoszka nieśmiało biła ciosy. Po chwili rywalka udanie zapięła balachę i poddała słabą rywalkę, która prawdopodobnie pożegna się z organizacją UFC.

135 lb: Sarah Alpar (9-5) vs. Jessica Rose Clark (10-6)

Runda 1:

Jessica Rose-Clark rozpoczęła od kilku kombinacji 1-2 sierpowymi. Po chwili dołożyła także kopnięcia. Rywalka niewiele robiła, dopiero po chwili odpowiedziała zamachowym cepem. Próba sprówadzenia w wykonaniu Clark, skontrowana przez Alpar. W konsekwencji, to Sarah miała klincz pod siatką i siłowała się, aby sprowadzić przeciwniczkę, jednak nieudanie. Po chwili Clark odwróciła pozycję i sprowadziła rywalkę, lądując w pozycji bocznej, gdzie spuściła kilka ciosów na głowę oponentki.

Runda 2:

Alpar szybko poszła po sprowadzenie od początku rundy, udanie kładąc rywalkę na ziemi, lecz ta szybko wstała, choć stale znajdowała się w klinczu pod kontrolą Sary. Clark zdołała odwrócić pozycję, po chwili zajmując plecy rywalki. Rozerwanie klinczu w wykonaniu Jessici kilkoma łokciami. Alpar ponownie poszła po sprowadzenie, gdzie była w stanie jedynie utorować sobie drogę do klinczu. Sarah ruszyła po obalenie, będąc obróconą pod ogrodzeniem, lecz Jessica udanie wybroniła próbę, dobrym odrzutem bioder. Clark spuszczała mnóstwo ciosów na głowę rywalki. Próba duszenia zza pleców po stronie Clark, jednak nieudana. Ciosy. Koniec rundy.

Runda 3:

Clark rozpoczęła w stójce, Alpar ruszyła po desperackie sprowadzenie. które bez problemu wybroniła Jessica. Potężne kolano totalnie rozwaliło nos przeciwniczki! Clark rozpoczęła egzekucję ciosami, rywalka padła na deski, dobicie, koniec walki! Sędzia, który znalazł licencję do sędziowania w paczce chipsów wznowił walkę po jej przerwaniu(?!), a Clark rozpoczęła kontynuowanie egzekucji. Clark przeplatała szukanie duszenia zza pleców z morderczymi ciosami, które coraz bardziej rozcinała przeciwniczkę. Alpar wstała, zainkasowała jednak kilka uderzeń i sędzia drugi raz przerwał walkę.

145 lb: Darrick Minner (25-11) vs. T.J. Laramie (12-4)

Runda 1:

Minner rozpoczął od niskich kopnięć, Laramie zaciągnął przeciwnika pod siatkę, gdzie Darrick złapał gilotynę w stójce, po chwili spadając do parteru, Laramie szybko odklepał.

135 lb: Randy Costa (6-1) vs. Journey Newson (9-3)

Runda 1:

Journey Newson rozpoczął od kopnięcia. Randy Costa próbował ustawiać przeciwnika na siatce, traktując go pojedynczymi uderzeniami. Potężne kopnięcie Costy! Newson padł nieprzytomny na deski!

135 lb: Andre Ewell (17-6) vs. Irwin Rivera (10-6)

Runda 1:

Obaj bardzo spokojnie. Pierwsze ciosy wyprowadził Andre Ewell. Irwin Rivera próbował wyczuć dystans, zbierał jednak sierpowe od przeciwnika, który wyprowadzał kombinacje 1-2. Niskie kopnięcie zawodnika z Meksyku. Dobra kombinacja Rivery, Ewell odpłacił się prawym, po którym poślizgnął się przeciwnik. Przy wstawaniu został skarcony prawym i zasypany gradem ciosów na siatce. Wyszedł jednak z niedogodnej pozycji, choć zainkasował kolano od rywala. Kolejne mocne ciosy sierpowe lądowały na głowie Rivery. Próba bocznego wysokiego kopnięcia Amerykanina. Wysokie kopnięcie, poprawione middlekickiem po stronie Ewella. Latające kolano Rivery, lewy sierpowy. Próba sprowadzenia w wykonaniu Meksykanina, wybroniona przez Ewella, który zajął plecy rywala.

Runda 2:

Nieśmiałe wysokie kopnięcie w wykonaniu Meksykanina. Krótkie jaby na tułów Irwina, po chwili szarża. Kontra Ewella zachwiała nieco przeciwnikiem. Kolejna próba obalenia Meksykanina, jednak odpuszczona. Lowkick Rivery. Obrotówka na korpus, poprawka prawym cepem po stronie zawodnika z Meksyku. Dwa mocne sierpowe w wykonaniu Ewella. Zmęczony Amerykanin, coraz bardziej tracił chęci do walki i oddawał wyłącznie pojedynczymi ciosami. Niskie kopnięcia Rivery. Ewell zebrał się do pracy, nadrabiając początek rundy, wyprowadzając mnóstwo ciosów na korpus i głowę rywala. Coraz bardziej zamachowe cepy w wykonaniu Meksykanina. Niecelna kombinacja Ewella.

Runda 3:

Zdecydowanie bardziej aktywny, niż w poprzedniej rundzie Ewell traktował przeciwnika mocnymi kombinacjami bokserskimi, zakańczanymi wysokimi kopnięciami. Wymiany bez żadnej obrony! Obaj zawodnicy traktowali się potężnymi ciosami sierpowymi. Po chwili, Ewell dołożył także ciosy na korpus. Prawy na odejściu Rivery, krótkie jaby na korpus także po stronie Meksykanina. Obrotówka na głowę Ewella. Frontalne kopnięcie na tułów po stronie Ewella. Prawy Andre, kopnięcie na głowę. Rozbity nos Amerykanina, który inkasował sporo ciosów od rywala. Obrotówka na korpus w wykonaniu zawodnika z Meksyku. Zawodnicy ponownie wdali się w wymiany! Rivera na sam koniec walki był w stanie sprowadzić rywala i spuścić mnóstwo łokci na jego głowę. Raczej jednak nie zrobił przez całą walkę wystarczająco dużo, aby ta akcja przeważyła na kartach sędziowskich.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Andre Ewella jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 28-29.

135 lb : Tyson Nam (20-11-1) vs. Jerome Rivera (10-3)

Runda 1:

Jerome Rivera rozpoczął od kopnięć, mieszając ich płaszczyzny. Tyson Nam próbował spychać przeciwnika na siatkę. Mocne niskie kopnięcie Nama, kontra dwoma ciosami sierpowymi przeciwnika. Po chwili bliźniacze akcje w wykonaniu obu zawodników. Rivera ustawiony na siatce, Nam z presją. Dobry lewy Nama pod siatką. Superman punch Rivery, kontra klinczem i kolanami w wykonaniu Tysona.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Rivery, kontra prawą ręką, po której rywal osunął się na deski. Mnóstwo ciosów spadło na głowę Jerome’a, sędzia przerwał pojedynek.