UFC on ESPN+ 38: Brian Ortega zdominował w stójce Koreańskiego Zombiaka na pełnym dystansie

396

Brian Ortega totalnie zdominował Koreańskiego Zombiaka w głównie stójkowym pojedynku.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Briana Ortegi, dwa ciosy Zombiaka. Próba frontalnego kopnięcia na tułów w wykonaniu Amerykanina. Koreańczyk starał się wyczekać odpowiedni moment do zaatakowania. Prosty Briana, niskie kopnięcia. Lewy prosty i dwa prawe Junga. Prawy Ortegi doszedł do głowy rywala. Lewy Amerykanina. Dobre niskie kopnięcie Junga, lekko ugięły się nogi pod Amerykaninem. Lowkick zawodnika z Korei. Dobra akcja bokserska Ortegi, lewy! Zombiak na deskach! Szybko się jednak pozbierał, choć zainkasował dobrego middlekicka od Briana.

Runda 2:

Niskie kopnięcie polującego Junga. Szarża Zombiaka! Kilka ciosów doszło do głowy Ortegi. Próba pójścia po nogę w wykonaniu Briana, jednak nieudana. Lewy sierpowy w odpowiedzi Koreańczyka. Dobry obszerny lewy „T-City’ego”. Dropkick Briana. Kolejne kombinacje sierpowych Zombiaka na zamkniętego na siatce Ortegę. Zombiak zaczynał czuć dystans, Ortega coraz mniej celny. Łokieć z obrotu w kontrze Ortegi posłał Koreańczyka na deski! Pływał, ale wrócił do stójki i wymieniał ciosy z przeciwnikiem! Sprowadzenie Ortegi, łokieć na rozerwanie. Chwila stabilizacji w parterze.

Runda 3:

Niskie kopnięcie na wykroczną nogę po stronie Koreańskiego Zombie. Prawy Ortegi, lewy Zombiaka. Sporo kopnięć, głównie niskich w wykonaniu Amerykanina. Odpowiedź taką samą akcją Zombiaka. Mocna kombinacja Koreańczyka. Ortega większość jednak zblokował. Lewy prosty Junga. Ciągłe okopywanie nogi przez Briana Ortegę. Sporo ciosów Briana dochodziło do głowy Zombiaka. Próba obrotowego łokcia Amerykanina, jednak został skarcony prawym.

Runda 4:

Próba middlekicka Zombiaka, przechwycona przez Ortegę. Kolejne kopnięcie przechwycone przez Briana. Lewy sierpowy Amerykanina. Niskie kopnięcie Briana. Próba sprowadzenia, łokieć mocno rozciął łuk brwiowy przeciwnika. Po chwili poprawił ciosem. Próba frontalnego kopnięcia w wykonaniu Briana. Ortega za każdym razem przechwytywał middlekicki Junga, wyprowadzając kilka ciosów sierpowych po tej akcji na obróconego plecami rywala. Kolejne próby obrotowego łokcia po stronie Briana.

Runda 5:

Jung dobrze spychał presją na siatkę przeciwnika, jednak rywal doskonale uciekał. Prosty Zombiaka, Ortega odgryzł się dwoma ciosami. Prosty Amerykanina doszedł do celu. Rozcięcie było coraz głębsze, krew skraplała się z łuku brwiowego Zombiaka. „T-City” zamknięty na siatce, zbierał nieco ciosów. Cały czas celniejszy Ortega, Zombiak szedł w nieśmiałe wymiany, ale niewiele potrafił zdziałać. Agresywny Koreańczyk, lecz nie zdziałał za dużo. Koncertowo rozpracowany przez zawodnika z USA.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Briana Ortegę jako zwycięzcę i to on stanie naprzeciwko Alexandra Volkanovskiego, próbując drugi raz zdobyć mistrzowski pas kategorii piórkowej.