UFC on ESPN+ 38: James Krause wypunktował Claudio Silvę

36

James Krause okazał się jednogłośnie lepszy od Claudio Silvy, wygrywając na punkty na kartach trzech sędziów punktowych.

Runda 1:

Bardzo chaotyczny Claudio Silva, rzucał cepami na lewo i prawy, rzadko trafiając. Rywal okopywał nogi Silvy, często trafiał z kontry. Brazylijczyk poszedł po sprowadzenie, zajął plecy oponenta, choć niewiele zdołał zdziałać. Mocny prawy Jamesa Krause wyraźnie zachwiał przeciwnikiem! Silva za wszelką cenę próbował sprowadzić, lecz próby były nieskuteczne i w większości rozpaczliwe.

Runda 2:

Machanie cepami w wykonaniu Claudio Silvy, zawodnik z Ameryki zdecydowanie bardziej techniczny i celniejszy. Brazylijczyk kompletnie bez pomysłu i planu B, w stójce był totalnie dominowany przez Jamesa Krause.

Runda 3:

Obraz pojedynku się nie zmienił, Silva bardzo chaotyczny. Krause próbował ustrzelić przeciwnika z kontry, co często mu się udawało. Brazylijczyk próbował wysokich kopnięć, lecz był bardzo niecelny. Jedynym, co zaprezentował Claudio poza obszernymi cepami była mocna głowa…

Sędziowie jednogłośnie wskazali Jamesa Krause jako zwycięzcę, punktując 3x 30-27. Dla Brazylijczyka to pierwsza porażka w organizacji UFC.