Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do interesującej potyczki na szczycie kategorii średniej. Były pretendent do pasa, Paulo Costa, ma stanąć w szranki z niepokonanym dotychczas na zawodowstwie – Khamzatem Chimaevem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zajmujący aktualnie piątą lokatę w oficjalnej klasyfikacji, Paulo Costa (14-2), nie był widziany w oktagonie globalnego potentata od sierpnia minionego roku. Dłuższa absencja spowodowana jest przede wszystkim dogadywaniem warunków finansowych, o co Brazylijczyk długo „toczył wojnę” z władzami UFC. Ostatecznie jednak doszli do porozumienia i wygląda na to, iż uzgadniają szczegóły dotyczące jego kolejnego starcia. Od wczorajszej nocy nie ma już wątpliwości, o jakiego oponenta chodzi.

„Zgadnijcie, kto jest następny.”

„Uspokójcie się. Wciąż ustalamy ostatnie szczegóły na walkę ze szczurzą twarzą.”

To natomiast nie wszystko. W przestrzeni internetowej krążą już również doniesienia związane z potencjalnym terminem takowego pojedynku. Obecnie pracujący jako ekspert przy różnych eventach, Chael Sonnen, podzielił się z Arielem Helwanim wiadomością, że potyczka ta ma mieć miejsce 21 października. Dojdzie wówczas do UFC 294, które rozegra się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi.

Zobacz także: „Mam za sobą cały kontynent!” – Dricus Du Plessis stanowczo odpowiada Adesanyi

Źródło: Twitter/Paulo Costa, YouTube/MMAFightingonSBN