Roxanne Modafferi zawiesiła poprzeczkę zbyt wysoko. Pokonała Antoninę Shevchenko niejednogłośnie 28-29, 29-28, 29-28.

Modafferi walczyła na wstecznym. Była ruchliwa. Krążyła wokół rywalki. Z czasem starała się skracać dystans. Shevchenko udawało się kontrować. Po ok. 2 minutach dołożyła kopnięcia do swojego arsenału. Roxanne dalej była zdeterminowana. Obaliła i z góry poobijała przeciwniczkę.

„The Happy Warrior” po przerwie wywierała jeszcze większą presję, ale za to Antonina trafiała ciosami prostymi. Zamknęła Kirgizkę na siatce i przeniosła starcie do parteru. Amerykanka dobrze kontrolowała z góry. Była w półgardzie, ale nie zagroziła bardziej.

„Pantera” w ostatniej odsłonie przyspieszyła. Atakowała cios za ciosem, kopnięcie za kopnięciem. Modafferi wywróciła. Chciała zajął plecy. Finalnie do Shevchenko była z góry, ale nie na długo. Roxanne przejęła kontrolę, lecz po chwili Antonina przetoczyła. Po powrocie do stójki Amerykanka doszła do słowa i rzuciła rywalką.