Phil Hawes dał imponujący występ, pewnie pokonując solidnego Kyle’a Daukausa.

Runda 1:

Lewy Phila Hawesa, wymiana na kopnięcia, głównie frontalne. Krótki prawy Phila. Zwarcie, wymiany, lecz niecelne ciosy z obu stron. Hawes spróbował obalenia spod siatki, nieskutecznie. Dobry lewy Kyle’a Daukausa. Sporo frontalnych kopnięć Hawesa na korpus. Duża presja z jego strony i doskonałe obalenie idealnie w tempo. Daukaus próbował podchwytywać głowę oponenta, lecz ten nie był zagrożony. Próba przetoczenia wykorzystując uchwyt, dojście do d’Arce przez Kyle’a! Półgarda, trójkąt rękoma, Daukaus pracował nad przejściem do pozycji bocznej. Skuteczna ucieczka Hawesa do stójki, zawodnik z Pensylwanii próbował jednak od razu pójść po nogi. Hawes dobrze bronił się pod siatką. Słysząc sygnał oznajmiający, że zostało ostatnie 10 sekund rundy, Daukaus zerwał uchwyt, lecz żaden z zawodników nie ruszył na oponenta.

Runda 2:

Znacznie szybszy Hawes błyskawicznie zajął środek oktagonu i próbował wywierać presję. Zwarcie, kolana Phila, krótkie ciosy Kyle’a. Przestrzelone wysokie kopnięcie Daukausa, backfist, który doszedł do głowy Phila i wyraźnie go zranił! Zawodnik z Pensylwanii poszedł z ciosami na przeciwnika, lecz ten przetrwał i poszukał sprowadzenia, aby mieć czas na dojście do siebie. Klincz pod siatką, spory błąd Daukausa. Gdy walka powróciła na środek klatki, celniejszy zdecydowanie stawał się Kyle. Po chwili, przeszedł do klinczu pod siatką, próbując wycięcia rywala, lecz nieskutecznie. Ciosy na korpus w wykonaniu Phila. Kilka dobrych prawych Daukausa doszło do głowy oponenta. 

Runda 3:

Lewe proste Hawesa, kolejne ciosy dochodziły do głowy Daukausa. Zawodnik z Pensylwanii próbował oddawać, choć więcej zbierał niż trafiał. Phil sprowadził przeciwnika bez większych problemów za jedną nogę. Kyle szukał przetoczenia, a następnie dojścia do trójkąta nogami. Bardzo ciasna kontrola w wykonaniu Hawesa, półgarda, sporo młotków i łokci dochodziło do głowy Daukausa. W akcie desperacji, Kyle oddał plecy. Zasłonięty za podwójną gardą, był upominany przez sędziego, aby się bronił i odpowiadał na ciosy. Hawes totalnie zdominował rywala w ostatniej odsłonie walki. 

Sędziowie jednogłośnie wskazali Phila Hawesa jako zwycięzcę walki, punktując 2x 30-26, 29-27.