Alex Pereira jednogłośnie wypunktował swojego rodaka – Brunona Silvę.

Runda 1:

Middlekick w wykonaniu Alexa Pereiry. Niskie kopnięcie po stronie Bruno SIlvy, kolejne kopnięcia w wykonaniu Pereiry. Wymiana  ciosów, dobry prawy Silvy, Pereira odpowiadał kopnięciami, których przeciwnik nie był w stanie blokować. Próba długiego lewego w wykonaniu Brunona, zapięty klincz, wymiana kolanami. Dwa middlekicki po stronie Alexa. Niecelne wysokie kopnięcie Silvy. Dobry krótki prawy Silvy, udane sprowadzenie w jego wykonaniu. Pereira wstał, po czym popisał się wybitną celnością w kwestii uderzeń pięściami i kopnięć.

Runda 2:

Od bocznych kopnięć rozpoczął Pereira. Celne krótkie ciosy sierpowe w wykonaniu Silvy. Próba skrócenia dystansu w wykonaniu Brunona Silvy, jednak dobra praca na nogach Pereiry utrudniała mu zadanie. Dobre ciosy ze wstecznego po stronie Alexa. Middlekick kickboksera. Udane sprowadzenie po stronie Silvy. Pereira jednak szybko wstał. W stójce, karty wyraźnie rozdawał Alex, będąc celniejszym i bardziej zdecydowanym w swoich akcjach.

Runda 3:

Krótkie i celne uderzenia w wykonaniu Alexa. Ruszenie po sprowadzenie w wykonaniu Silvy, choć doskonałym odrzutem bioder, przeciwnik wybronił się przed próbą zapaśniczą. Alex zamknięty na siatce, rywal złapał klincz. Po zerwaniu uchwytu, walka powróciła na środek klatki, gdzie jednak kombinacje bokserskie Pereiry mieszane uderzeniami na korpus i głowę wyraźnie zachwiały przeciwnikiem! Krótki łokieć i kumulacja ciosów! Wymiany na autopilocie! Próba sprowadzenia w wykonaniu Silvy, lecz ponownie nieudana. Zajście za plecy po stronie Silvy, podbródkowy. Wymiany, celniejszy Pereira!

Sędziowie jednogłośnie wypunktowali walkę w stosunku 3x 30-27 na korzyść Alexa Pereiry.