Mateusz Rębecki pokonał Nicka Fiore w swoim debiucie dla organizacji UFC!

Runda 1:

Middlekick w wykonaniu Mateusza Rębeckiego, próba ciosów, jednak poza celem. Kolejny middlekick po stronie Polaka, odpowiedź Nicka Fiore kolanem! Dobry prawy w wykonaniu Amerykanina. Sporo ciosów w wykonaniu polskiego zawodnika, uderzenia na korpus. Dużo kopnięć ze strony Fiore, lecz niewiele celnych. Lewy prosty ze strony Rębeckiego, prawy w odpowiedzi od Fiore. Frontalne kopnięcia na głowę w wykonaniu niepokonanego zawodnika. Dwa krótkie prawe i poprawka długim lewym w wykonaniu polskiego reprezentanta. Dobra kombinacja po stronie Polaka, choć w większości zblokowana, poprawiona middlekickiem. Niskie kopnięcie Rębeckiego. Szukanie łokcia w kontrze w wykonaniu Fiore. Coraz więcej ciosów Mateusza dochodziło do głowy rywala, głównie podbródkowe i sierpowe, ale także krótkie uderzenia na korpus. Kolano z wyskoku celowane na tułów po stronie Polaka. Niskie kopnięcie Nicka. Lewy prosty Polaka, podbródkowe i prawy sierp. Kolano na korpus w wykonaniu Fiore. Udane sprowadzenie po stronie polskiego zawodnika. Fiore szybko przeszedł do gardy. Łokcie z góry w wykonaniu Mateusza. Mocno rozcięta twarz nad lewym okiem u debiutującego w oktagonie zawodnika z USA.

Runda 2:

Od pierwszych sekund drugiej rundy, Rębecki zaczął od zadawania mocnych ciosów sierpowych, następnie poszukał middlekicka. Szukanie mocnego podbródkowego, lecz poza celem. Niskie kopnięcia w wykonaniu FIore. Mocne ciosy na korpus ze strony Rębeckiego. Walka pod siatką, klincz z inicjatywy Polaka, jednak odpuścił próbę sprowadzenia. Walka powróciła na środek klatki. Obrotowy backfist w wykonaniu Rębeckiego. Zmęczenie u Polaka? Fiore szukał sprowadzenia pod siatką i udanie je wyegzekwował! Rębecki jednak zdołał się wywinąć z niedogodnej pozycji i wstać z parteru. Mocne niskie kopnięcie Polaka wytrąciło przeciwnika z równowagi. Udane i łatwe sprowadzenie ze strony Mateusza. Robienie pasywności z dołu w wykonaniu Fiore. Wiązanie kończyn Polaka z dołu, aby ten nie był w stanie zadawać obrażeń. Łokcie z obu stron.

Runda 3:

Dwa prawe Mateusza, wymiana ciosami sierpowymi. Szukanie sprowadzenia w wykonaniu Fiore. Nieudane. Prawy Rębeckiego, niskie kopnięcie. Zejście po nogi w wykonaniu Rębeckiego, Amerykanin szukał podchwycenia głowy do gilotyny, jednak szybko odpuścił próbę, będąc świadomym, że nie zdoła poddać Polaka. Kontrola z góry po stronie Rębeckiego, choć nie uświadczyliśmy zbyt wielu akcji ofensywnych. Od czasu do czasu, Polak szukał możliwości umieszczenia łokcia na głowie swojego oponenta. Fiore szukał możliwości zerwania się na nogi, następnie obrócenia pozycji, jednak nieskutecznie. Nie był w stanie uciec z ciasnej kontroli Polaka.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, punktując wszystkie rundy na korzyść Mateusza Rębeckiego (2x 30-27, 30-26).