Ian Garry od dłuższego czasu nie ma spokoju w mediach. Wielu zawodników szydziło i nadal szydzi z jego sytuacji w życiu prywatnym.

Sean Strickland zalicza się do tego grona. W dobitny sposób odniósł się do – na tamten moment – bardzo głośnej kwestii:

Nigdy nie mówię o czyichś małżonkach ale to g**no jest nie w porządku. Ianie Garry – pamiętam, że poznałem Cię w Nowym Jorku, byłeś z tą fajną dziewczyną, która miała lekko zakryte sutki. Widzieliśmy to, wszyscy to widzieli. Pamiętam, co wtedy pomyślałem o tej dziewczynie. Pomyślałem, że jest z nią coś nie tak. Sposób w jaki się poruszała, jak wyglądała czy mówiła. Wiedziałem to. Teraz to odkryłem. Ty masz 26 lat, ona pie***one 40. Jej były mąż mieszka z Tobą, wziąłeś jej nazwisko. Sk****synu ona napisała książkę „Jak zostać WAG-iem”! Do tej pory nawet nie wiedziałem, co to jest WAG. Musisz uciekać bracie (…)

Zobacz również: „Myślałem, że zabije moją matkę” – mistrz UFC o traumie z dzieciństwa

Irlandczyk skomentował ostatnie wyzwanie mistrza kategorii średniej:

Osobiście mam to gdzieś, co mu się przydarzyło w dzieciństwie czy przeszłości. Nie atakuj i nie krzywdź innych ludzi albo ich rodzin tylko, dlatego, bo nie umiesz sobie z tym poradzić. UFC (UFC Performance Institute) zajmuje się zdrowiem psychicznym i wie, jak pomagać sportowcom. Niech do nich zagada i się z tym upora. Atakowanie cudzych rodzin z powodu dziecięcej traumy jest nie w porządku. Z jednej strony współczuję mu, a z drugiej w chu*u to mam. Niech nie bredzi o innych. 

przyznał.

Garry nawet pokusił się o przewidzenie przyszłości Amerykanina:

W tym roku czy w następnym, chętnie zawalczyłbym z Seanem Stricklandem albo innym gościem, który wygaduje coś o mojej rodzinie tak, jak on. W idealnym świecie, przed końcem roku nie będzie mistrzem. Tak uważam. Myślę, że jest szans na pójście do wagi średniej i obiję go tak mocno, że zapomni tą całą traumę z dzieciństwa. Jeszcze mi podziękuje.

powiedział.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Na UFC 298 „Future” podejmie Geoffa Neala. Ostatni jego pojedynek został odwołany przez stan zdrowia, który uniemożliwił mu pojawienie się i rywalizację w oktagonie. Strickland w pierwszej obronie pasa zmierzy się z Dricusem Du Plessisem już 20 stycznia w Kanadzie.

źródło: youtube / MMA Fighting | fot. youtube / MMA Fighting, Theo Von