Na pierwszej konferencji przed UFC 297 między Seanem Stricklandem a Dricusem Du Plessisem doszło do zaciekłej wymiany zdań. Według mistrza, Afrykaner przekroczył granicę.

„Stillknocks” wypowiedział wtedy następujące słowa:

Myślisz, że Twój tata spuszczał Ci wpie**ol? Twój tata jest ku*wa nikim przy mnie… każde Twoje wspomnienie z dzieciństwa wróci, gdy będę tam [w oktagonie] z Tobą.

stwierdził zapoczątkowując kłótnię.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amerykanin po czasie przybliżył piekło, przez jakie przechodził jako dziecko:

Byłem w trzeciej czy czwartej klasie. Z reguły spałem w pokoju mamy, bo myślałem, że tata ją zabije. Spałem przy drzwiach albo pod łóżkiem. Pewnego dnia, stało się coś popie**olonego. Wywiązała się jakaś walka. Chyba już byłem w czwartej klasie. Tata stwierdził „Je*ać, on tu dziś nie śpi. Wywal go.” Przeczołgałem się po wojskowemu pod łóżku i tam spałem. Leżałem pod łóżkiem, gdy się spierali, bo myślałem, że ją zabije. Wskoczył na nią i powiedział „Dziś to Cię ku*wa zabiję.” Może to był jakiś ostry seks. Ciężko powiedzieć. Gdy byłem pod łóżkiem, usłyszałem, jak zaczął ją dusić. Wyskoczyłem. Pierwsze, co zobaczyłem to gitara. Wziąłem ją i mu przypie**oliłem w łeb, a później zadzwoniłem po gliny. Wybiegłem na ulicę, żeby to zrobić. Aresztowali go, a moja zidiociała mama opłaciła jego kaucję. To jedynie wierzchołek góry lodowej. Innym razem siedzieliśmy w kąciku. Przesiadywaliśmy tam całe noce. Byłem przy nogach mojej mamy, a tata powtarzał „Zapie**olę Cię.” Gadał o tym jakby oblał jej twarz kwasem. Byłem wtedy w szkole podstawowej. Ostrzegał ją „Jeśli mnie zdradzisz, poćwiartuję Cię, wsadzę do butli z kwasem i zakopię.” Płynąc do brzegu, gdy nie spałem do 3, nie potrafiłem nie przysypiać w szkole. Przestałem wierzyć w Boga, gdy byłem w szkole podstawowej. Leżałem zapłakany w łóżku myśląc o samobójstwie. Nie ma ku*wa żadnego Boga. Jak miałoby być inaczej? Dlaczego byłbym w takiej sytuacji, gdyby istniał Bóg? Nie istnieje żaden je*any Bóg. Wspominam swoje dzieciństwo i nie pamiętam nawet jednej ku*wa miłej rzeczy z tamtego czasu. Ludzie nie rozumieją, co znaczy „trauma”. Gdy mówię „Zabiłbym go”, to nie biorą mnie na poważnie. Jak przejdziesz przez taką traumę, to inaczej postrzegasz świat.

wyjaśnił.

Zobacz również: Strickland rzucił się na Du Plessisa! Awantura podczas gali UFC 296 [WIDEO]

Wspomniana sytuacja z konferencji prasowej była nie do zniesienia dla posiadacza pasa w kategorii średniej. Podczas wydarzenia z numerem 296 pięści poszły w ruch i jak się okazało… zęby również:

Cieszę się, że nie było odpowiedniego ujęcia – ugryzłem go. Pamiętam to – zbliżał się do mnie, podpuszczał mnie. Przyjrzyjcie się, uniosłem głowę w jego kierunku i zastanowiłem się „Jak mogę mu zrobić krzywdę?” Stwierdziłem, że wezmę sobie coś ku*wa na pamiątkę. Odgryzłem mu kawałem ucha.

powiedział.

Starcie Strickland – Du Plessis uświetni styczniową galę UFC 296 jako main event. Jak widać, emocji na pewno nie będzie brakować.

źródło: podcast This Past Weekend | fot. Getty Images, MMA Fighting