Mistrzowska potyczka Ibragima Chuzhigaeva z Ivanem Erslanem zwieńczy zbliżające się wielkimi krokami KSW 75. O typowanie tego starcia poprosiliśmy byłego mistrza – Tomasza Narkuna. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Tomasz Narkun (18-5) przez lata zasiadał na tronie dywizji półciężkiej KSW, mierząc się w tym czasie z wieloma dobrymi zawodnikami. Wśród znaleźli się również Ivan Erslan (12-1) oraz Ibragim Chuzhigaev (16-5), więc ma świetny pogląd na ich nadchodzący pojedynek. Według „Żyrafy”, to Chorwat może opuścić arenę jako wygrany.

Chciałbym, żeby wygrał Erslan, bo po prostu darzę go większym szacunkiem. Ibragim zachowywał się nieprofesjonalnie przed pojedynkiem. Myślę, że Erslan jest lepszy. Wydaje mi się, że w każdej płaszczyźnie ma przewagę, a czy to będzie skończenie w parterze czy uderzenia w stójce, to walka sama pokaże. 

Narkun spotkał się z Erslanem w okrągłej klatce, w listopadzie 2020 roku, podczas KSW 56. Pojedynek zakończył się w drugiej odsłonie po tym, jak ówczesny czempion zmusił swojego oponenta do odklepania. Dla Chorwata była to pierwsza – i jak dotąd jedyna – porażka w dotychczasowej, zawodowej karierze.

Zobacz także: „Polska scena potrzebuje jak najwięcej gwiazd” – Tomasz Narkun komentuje potencjalne zestawienie Khalidova z Pudzianowskim

Chuzhigaev jest natomiast zawodnikiem, który odebrał reprezentantowi Berserker’s Team mistrzowskie trofeum. Doszło do tego w styczniu tego roku, kiedy po pięciorundowym boju sędziowie jednogłośnie wskazali triumf występującego pod flagą Turcji fightera.

Materiał powstał we współpracy z partnerem