Khamzat Chimaev (9-0) przebojem wdarł się do organizacji Ultimate Fighting Championship i w nieco ponad dwa miesiące stoczył trzy wygrane pojedynki. Jak już Was informowaliśmy Dana White chce, aby Szwed w niedługim czasie stoczył swój czwarty pojedynek pod szyldem UFC.

W ostatnim czasie propozycje pojedynku z Chimaevem odmówili Stephen Thompson (15-4-1) oraz Leon Edwards (18-3). Powodem ich decyzji było brak obecności „Borza” w rankingu kategorii półśredniej.

W wywiadzie dla mmajunkie.com Alex Oliveira (22-8-1) wyraził chęć na stoczenia pojedynku ze Szwedem.

Wezmę walkę, której nikt nie chce. Chimaev, jest teraz gotowy na walkę w wadze półśrednie. Widzę, że szukasz  przeciwnika. Jestem tutaj, będę z tobą walczyć.

powiedział Alex Oliveira.

Khamzat Chimaev do tej pory w zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W debiucie w Ultimate Fighting Championship na UFC on ESPN 13 poddał Johna Phillipsa (22-10).  W ostatnim występie na UFC on ESPN+36 w pierwszej rundzie znokautował Geralda Meershaerta (31-14).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Alex Oliveira jest znany polskiej publiczności ze zwycięstw nad Piotrem Hallmannem (19-6) i Peterem Sobottą (17-7-1). Aktualnie posiada serię dwóch wygranych z rzędu. Zdecydowaną większość swoich zwycięskich walk kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych.

Zobacz także: Dana White potwierdza, że zwycięzca walki Ortega vs. Jung zawalczy o pas w wadze piórkowej

źródło: mmajunkie.com