Minione wydarzenie OKTAGON MMA 28 nie obyło się bez kontrowersji. Tym razem dotyczy ona sytuacji, w której główną rolę grał nasz reprezentant – Marcin Naruszczka. 

Marcin Naruszczka (22-11-2) przyjął rywalizację na ostatnią chwilę, lecz nie zakończyło się do dla niego zbyt dobrze. Zeszła sobota przyniosła mu porażkę w drugiej rundzie, natomiast jej temat szybko został podniesiony w mediach społecznościowych. W oczach wielu, sędzia za bardzo się pospieszył, przedwcześnie przerywając spotkanie. Upust swoim emocjom dał między innymi główny szkoleniowiec Akademii Sportów Walki WilanówMirosław Okniński.

Witajcie, jesteśmy po walce. Druga walka Naruszczki w Czechach przegrana. Druga przegrana przez błędy sędziowskie. Bardzo mi przykro, że mamy jeszcze w Europie tak c*ujowych sędziów. No ale co zrobić… Musi wygrać swój. To wyglądało, jak przerwanie walki amatorskiej. Naruszczka stał na tylnej nodze, dostał jakiś cios, poślizgnął się i upadł. Od razu wstał, poszedł po nogi i nie powinno być przerwania. Naruszczka był w walce. Dla mnie mega słabe, drugi raz OKTAGON zawodzi. Nie wiem, muszą chyba wymienić sędziów, bo organizacja bardzo dobra, ale sędziowie do d*py.

Wygląda na to, że cały sztab nie zamierza tego tak zostawić. W kolejnych materiałach, upublicznionych przez trenera możemy wysłuchać, iż zamierzają oni złożyć protest. Czy cokolwiek to da i jak rozwiąże się cała sytuacja? Czas pokaże.

Dzisiaj jesteśmy po rozmowie z menadżerem, Amadeuszem Rybicą i z Marcinem Naruszczką. Składamy protest. Naruszczka rozmawiał z [Karlosem] Vemolą, który powiedział, że dwa razy okradziono Naruszczkę. To nas utwierdziło w tym, żeby złożyć prostest. Robimy to, bo nie może tak być, że będą sędziowie oszukiwać. 

Naruszczka póki co pod sztandarem OKTAGON MMA wystąpił trzykrotnie. Po raz pierwszy wszedł do tamtejszej klatki w maju, gdy mierząc się z byłym zawodnikiem chociażby UFC – Ericem Spicely’em (12-8), rozbił go przed regulaminowym czasem. Następnie zaliczył dwie porażki, do których jego drużyna ma pewne obiekcje.

Zobacz także: OKTAGON MMA 28 z udziałem Naruszczki i Strzelczyka – wyniki

Źródło: Facebook/Mirosław Okniński