Za słabo płacą, więc odszedł. Mark Hunt krytykuje UFC za niedocenianie Cejudo

246
essentiallysports.com

Jak wiadomo, Mark Hunt już od dłuższego czasu nie schodzi ze ścieżki wojennej z UFC. Nowozelandczyk po raz kolejny skrytykował amerykańskiego giganta, tym razem odwołując się do bardzo wczesnego przejścia na sportową emeryturę Henry’ego Cejudo.

Henry Cejudo po wygraniu walki z legendarnym Dominickiem Cruzem na UFC 249 niespodziewanie zakomunikował, że przechodzi na sportową emeryturę. Fakt, iż Amerykanin podjął taką decyzję mając zaledwie 33 lata dał powód całemu światu MMA do spekulacji. Wiele osób uważa, że „Triple C” ogłosił to pod wpływem emocji i z pewnością szybko powróci do zawodowych startów, jednak jego trener ma ten temat odmienne zdanie.

Zobacz także: Trener Cejudo uważa, że sportowa emerytura Henry’ego „ma charakter stały”

Mark Hunt odniósł się do tej sprawy w rozmowie z LowKick MMA. Nowozelandczyk twierdzi, iż były olimpijczyk podjął takową decyzję z powódek finansowych.

Właśnie o tym mówię. Znam te sprawy, ponieważ sam tam byłem. Nigdy nie zdobyłem pasa, ale jeśli bym to osiągnął, zachowałbym się dokładnie jak Cejudo i cała reszta – otwarcie mówił o większych pieniądzach. Kiedy jesteś czołowym fighterem, czy mistrzem, nie powinieneś o to pytać. Gdybyśmy rozmawiali o czempionie w boksie, myślisz, że taka sytuacja miałaby miejsce? Nie! Tak jak powiedziałem, UFC nie dzieli się całkowitymi przychodami. Zawodnicy otrzymują tylko niewielki procent, a to nie powinno tak wyglądać.

Hunt kontynuując dodał, że jego zdaniem najlepsi sportowcy, czy mistrzowie powinni być bardziej doceniani, jak w innych dyscyplinach.

Ci zawodnicy powinni dostawać lepszą kasę, a tak nie jest. Najlepiej można to sobie uświadomić, jak „Triple C” mówi 'Potrzebuję więcej pieniędzy.' Dlaczego Henry? Coś nie w porządku? 'Tak, ponieważ nie dostaję tyle, na ile zasługuję, ile powinienem.'

podsumował „Super Samoan”.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Krzysztof Jotko: „Dostałem ofertę, aby wrócić za tydzień”

Źródło: YouTube/LowKick MMA