Zawodnik wagi piórkowej UFC Zabit Magomedsharipov rozważa odejście z UFC i zakończenie swojej kariery w MMA.

Zabit Magomedsharipov (18-1) został niedawno usunięty z rankingów UFC z powodu braku aktywności, ponieważ jego ostatnia walka w klatce UFC miała miejsce w listopadzie 2019 roku, kiedy to na gali UFC Fight Night 163 pokonał Calvina Kattara (22-5) przez jednogłośną decyzję sędziów. Od tamtego czasu Rosjanin nie stoczył żadnego pojedynku. Wielokrotnie miało dojść do jego starcia z Yairem Rodriguezem (13-2), ale jego przeciwnik za każdym razem wycofywał się z tej walki. W związku z tym Magomedsharipov jest sfrustrowany tą całą sytuacją, ponieważ nie zanosi się na to, aby w najbliższym czasie coś miało się wydarzyć. Dlatego też Rosjanin rozważa zakończenie swojej przygody z MMA.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Igor Lazorin z TASS ujawnił więcej szczegółów dotyczących ewentualnego odejścia Zabita na emeryturę.

Rozmawiałem z bliskimi Zabita, żeby sprawdzić, jak się sprawy mają. Mówi się, że Zabit najprawdopodobniej zakończy karierę i nie będzie już walczył. Zabit jest zmęczony walczeniem i brakuje mu motywacji. Czekamy na to, co powie sam Zabit. Nie należy zapominać o opcji, w której Zabit może zawalczyć latem. 

Jeśli Magomedsharipov rzeczywiście zakończyłby karierę, byłaby to spora strata, ponieważ jest on prawdopodobnie jednym z najlepszych zawodników wagi piórkowej, jakich kiedykolwiek widzieliśmy w UFC.

Biorąc pod uwagę fakt, że Magomedsharipov ma dopiero 30 lat, można mieć nadzieję, że jeszcze się rozmyśli i będzie kontynuować swoją karierę.

Zobacz także: Anthony Johnson z nowym rywalem na Bellator 258

źródło: mmamania.com