Jak co jakiś czas, przyszła pora na aktualizację rankingów w największej organizacji MMA na świecie. Jeżeli chodzi o mężczyzn, zmiany zaszły jedynie w dwóch najwyższych dywizjach – półciężkiej oraz ciężkiej.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Najistotniejszy dla nas – Polaków, może być fakt, iż z najlepszej piętnastki klasyfikacji kategorii ciężkiej wypadł Marcin Tybura (20-6), który zdobył to miejsce po pojedynku z Benem Rothwellem (38-13), w październiku bieżącego roku. W miejsce „Tybura” wchodzi teraz były mistrz tejże federacji, Andrei Arlovski (30-19). 41-latek ostatni raz zameldował się w klatce, w ramach wydarzenia UFC on ESPN+ 40, gdzie przez jednogłośną decyzję sędziów pokonał kanadyjskiego „Buldożera”, Tannera Bosera (19-7-1).

Brak opisu.

Jeżeli chodzi o kategorię, w której na tronie zasiada Jan Błachowicz (27-8), największe zmiany zaszły w ścisłej czołówce. Miano pretendenta #1 wywalczył sobie swoim ostatnim, świetnym występem Brazylijczyk, Glover Teixeira (32-7). Dzięki temu zabiegowi, przegrany Thiago Santos (21-8) wskoczył na drugą pozycję, a były oponent „Cieszyńskiego Księcia”, Dominick Reyes (12-2) spadł na trzecią lokatę.