Róża Gumienna stanie przed kolejnym wymagającym wyzwaniem podczas lutowego OKTAGON 53. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie organizacji – Polka zmierzy się wówczas z Sarą Luzar Smajic.

Róża Gumienna (5-3) związana jest z czesko-słowacką organizacją od połowy 2022 roku. Od tego czasu zdążyła stoczyć tam dwa pojedynki i jak na razie jej bilans wynosi 1-1. Po raz ostatni wchodziła do tamtejszej klatki podczas gali z numerem 45. Stanęła wówczas w szranki z Lucią Krajcovic (1-3), finalnie jednogłośnie wygrywając na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda na to, że po raz kolejny w akcji zobaczymy ją na rozgrywanym w Oberhausen wydarzeniu. Już 10 lutego Polka ma skonfrontować się ze znaną ze wcześniejszych startów w KSW – Sarą Luzar Smajic (4-2). Starcie rozegra się w limicie kategorii koguciej.

Smajic na polskiej ziemi stoczyła trzy batalie, zwyciężając dwukrotnie. Ostatni raz w okrągłej klace zameldowała się podczas KSW 72. Skrzyżowała wtedy rękawice z Emilią Czerwińską (3-1), natomiast ostatecznie musiała uznać jej wyższość, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich. Porażka ta przerwała jednocześnie jej wcześniejszą serię czterech zwycięstw.

Źródło: oktagonmma.com, fot. Instagram/Róża Gumienna