Żółtaszek za kontuzjowanego Brzeskiego w walce wieczoru Babilon MMA 17. Do gry wraca też… Valtonen

253

Kontuzjowany Łukasz Brzeski nie wystąpi w walce wieczoru gali Babilon MMA 17, która odbędzie się 30 października w Radomiu. Zastąpi go znany kickbokser Dawid „Maximus” Żółtaszek (4-0, 3 KO, 1 poddanie), który w pojedynku wagi ciężkiej zmierzy się z kontrowersyjnym Finem Tonim Valtonenem (28-17, 12 KO, 4 poddania).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Dawid „Maximus” Żółtaszek i Toni Valtonen mają po 42 lata. W MMA bogate doświadczenie będzie po stronie kontrowersyjnego Fina, ale pochodzący z Wrocławia i mieszkający na stałe w Anglii Dawid Żółtaszek świetnie sobie radzi zarówno w stójce jak i parterze.

Nie interesują mnie ani poglądy Valtonena, ani żadne symbole na jego ciele. W klatce są pięści, nogi, kolana i łokcie. To będą symbole i poglądy, które będziemy żarliwie wymieniać w „babilońskiej” klatce już wkrótce. Pasjonuje mnie od lat kickboxing, a boks to moja najnowsza przygoda i przyznam, że bardzo satysfakcjonująca z uwagi na brak rękawic.

dodaje Żółtaszek, który walczył na ringach wielu krajów, w tym Chin i Rosji.

Mierzący 193 cm „Maximus” pochodzi z Wrocławia, jednak od prawie 18 lat mieszka w okolicach Londynu, gdzie pracuje jako trener personalny. Sam też wciąż walczy i nie zamierza kończyć kariery. Niedawno świetnie pokazał się na gali Gromda 2, gdzie doszedł do finału turnieju, aby tam pechowo przegrać przez kontuzję. Żółtaszek trenował zapasy i judo, a już po wyjeździe na Wyspy Brytyjskie wygrywał turnieje w brazylijskim ju-jitsu. Później zajął się kickboxingiem, boksem oraz MMA.

Przeciwnik Żółtaszka na gali Babilon MMA 17 Toni Valtonen walczy w koszulce, aby nie pokazywać kontrowersyjnego tatuażu. Fin jest niższy od Polaka o 10 cm, ale ma dużo większy bagaż doświadczeń w MMA, które zaczął trenować już w 1999 roku. Debiutował 4 lata później. W Polsce walczył między innymi z Janem Błachowiczem, Michałem Kitą, Łukaszem Jurkowskim i Maciejem Zontkiem.

Co ciekawe, tuż po ogłoszeniu walki Brzeski vs. Valtonen, podniosły się negatywne głosy fanów, które skłoniły organizację do zmiany rywala dla Polaka. Jak widać, kontuzja Brzeskiego wymusiła powrót do „opcji z Valtonenem”.

Zobacz także: Mateusz Gamrot prosto z UFC Fight Island | Kulisy zmiany rywala | Zbijanie wagi | Aklimatyzacja [WYWIAD]

Gala Babilon MMA 17 odbędzie się 30 października w Radomiu. Bilety są dostępne na Eventim Polska. Transmisja na kanałach grupy Polsat.

źródło: Organizator