Magomed Ankalaev jest niepocieszony z powodu rozstrzygnięcia main eventu UFC 282. Sędziowie wypunktowali pojedynek: 48-47,47-48 i 47-47, co daje nam niejednogłośny remis. Rosjanin był przekonany o swojej wygranej i w sumie nie tylko on…

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Przez pierwsze trzy rundy walka Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem wyglądała na dość bliską. Polak realizował plan – prowadził bój w stójce, notorycznie i z sukcesami okopując nogi przeciwnika. Widać było, że kopnięcia te odkładają się u Ankalaeva. Po drugiej i trzeciej rundzie Rosjanin z coraz większym trudem wracał do narożnika. Niestety, w czwartej i piątej odsłonie pojedynku Magomed przejął inicjatywę. Poszedł po obalenia, a następnie umęczał Janka, rozpłaszczonego na plecach, punktując na kartach sędziów.

Obraz dwóch ostatnich rund spowodował, że do ogłoszenia wyniku Ankalaev wychodził pewny swego, a Błachowicz wskazywał jednoznacznie na niego, sugerując, że pogodził się już z przegraną. Tymczasem ogłoszono remis, który zaskoczył wszystkich!

Janek przyznał w rozmowie z Joe Roganem, że nie czuje się zwycięzcą tej walki. Zdruzgotany Ankalaev nie potrafił w pierwszej chwili powiedzieć nic sensownego, a gdy się trochę pozbierał, stwierdził:

Nie wiem, co się stało. Wygrałem tę walkę, ale nie dostałem pasa. Nie wiem, co mam powiedzieć.

Wtedy do mikrofonu podszedł ponownie Jan i powiedział:

Dajcie mu pas!

Rogan zgodził się z tą opinią i wrócił do rozmowy z Rosjaninem, który dodał:

Nie mogę wybierać sędziów, którzy tu siedzą. Ale wiem, że wygrałem tę walkę. Pytam teraz: gdzie jest mój pas? Wygrałem go! Gdzie on jest?!

Zapytany, co dalej, przyznał:

Nie wiem, co będzie dalej. Nie wiem, czy jeszcze zawalczę dla tej organizacji, bo – tak szczerze – nie wiem, co tu się właśnie wydarzył.

Następnie Rosjanin opuścił klatkę. Widać było, że jest załamany tym, co zaszło w oktagonie:

Zobacz także: UFC 282: Niejednogłośny remis w walce Błachowicza! Co tam się wydarzyło?

źródło: ufc.com