Do UFC dołączył Abubakar Nurmagomedov (15-2-1), zawodnik wywodzący się z sambo, w MMA rywalizujący w kategorii półśredniej.

29-letni Dagestańczyk jest młodszym o rok kuzynem niepokonanego mistrza UFC kategorii lekkiej – Khabiba Nurmagomedova (27-0), obecnie odbywającego karę w postaci 9-miesięcznego zawieszenia za awanturę, którą mistrz wszczął po poddaniu w walce wieczoru UFC 229, Conora McGregora. Obecny był tam również Abubakar Nurmagomedov, który także otrzymał karę od Stanowej Komisji Sportowej w Nevadzie w postaci grzywny wysokości 25 tys. dolarów oraz rocznego zawieszenia (wygasającego w październiku 2019 roku).

Abubakar ostatnie pojedynki w formule MMA toczył w organizacji Professional Fighters League (PFL), gdzie brał udział w turnieju o milion dolarów. Pierwszą walkę przegrał przez duszenie zza pleców, drugą wygrał jednogłośną decyzją, zaś trzecią – jednogłośnie zremisował.

Rosyjski zawodnik miał zadebiutować w UFC już na początku 2018 roku na gali w Belem, gdzie zestawiono go z Sergio Moraesem. Do potyczki jednak nie doszło z powodu wycofania się Nurmagomedova z nieznanych powodów. Jego miejsce na karcie zajął Tim Means.

Dagestańczyk, z powodu zawieszenia, najprędzej będzie mógł zadebiutować w oktagonie w październiku tego roku.

autor: Grzegorz Nielubiak

źródło: bjpenn.com