Po sobotniej gali UFC w St. Petersburgu, na której wystąpiło trzech polskich reprezentantów – największa organizacja MMA na świecie zaktualizowała swoje rankingi. 

Sobotnia gala UFC skończyła się wynikiem 2-1 dla występujących na niej Polaków. Niesamowity występ odnotował Michał Oleksiejczuk, który ubił swojego rywala w zaledwie 44 sekundy oraz Krzysztof Jotko, dominując przeciwnika na pełnym dystansie. Nie wystarczyło to jednak, aby nasi reprezentanci dostali się do czołowej piętnastki w swoich dywizjach wagowych.

Kolejnego występu przed rosyjską publicznością mile wspominać natomiast nie będzie polski zawodnik kategorii ciężkiej – Marcin Tybura, który przegrał przez techniczny nokaut z Shamilem Abdurakhimovem. Zawodnicy zamienili się miejscami w rankingu – Polak zanotował spadek o trzy oczka i zajmuje aktualnie 13-stą pozycję, Rosjanin zaś, awansował na miejsce 10-te. Również w kategorii ciężkiej, awans o jedną pozycję zapewnił sobie Alistair Overeem, który w walce wieczoru rosyjskiej gali znokautował Alexei’a Oleinika. Przegrany zaś utrzymał swoje miejsce.

Niespodziewany spadek zaliczyła również polska reprezentantka – Karolina Kowalkiewicz, która z 9-tego miejsca zsunęła się o jedną pozycję w TOP 15 kategorii słomkowej kobiet.

Do roszad doszło także w wyższej kategorii pań, opromieniona zwycięstwem nad Antoniną Shevchenko – Roxanne Modafferi nie tylko dopisała przeciwniczce pierwszą zawodową porażkę, ale również zafundowała jej wylot z rankingu kategorii muszej kobiet oraz zagwarantowała sobie awans na piątą pozycję. 

Pełne rankingi dostępne są pod tym linkiem.