Po sobotniej gali UFC w Ottawie, największa organizacja MMA na świecie zaktualizowała rankingi.

W walce wieczoru gali w Ottawie, pięści skrzyżowali Al IaquintaDonaldem Cerronem. Pierwszy z zawodników – wcześniej notowany na pozycji nr 4 w czołowej piętnastce kategorii lekkiej, po przegranej na pełnym dystansie z Kowbojem – zanotował spadek o dwa oczka, Cerrone zaś zajął miejsce piastowane uprzednio przez swojego rywala.
W związku z awansem Kowboja, spadki o jedno miejsce zanotowali Edson Barboza oraz Kevin Lee.

Z czołową piętnastką kategorii piórkowej, pożegnał się Cub Swanson, który w sobotę poniósł czwartą porażkę z rzędu. Jego pogromca zaś, zapewnił sobie debiut w TOP 15 kategorii do 66 kg, wskakując na miejsce 13.
Z powodu wylotu Swansona – awanse o jedną pozycję odnieśli Chan Sung JungYair Rodriguez oraz Ricardo Lamas.

W dywizji średniej, pokonany Elias Theodorou zanotował spadek o dwie pozycje, plasując się finalnie na ostatnim miejscu TOP 15. Tym samym zapewnił awans Uriahowi Hallowi oraz byłemu, wieloletniemu dominatorowi kategorii średniej – Andersonowi Silvie. Co ciekawe, zwycięstwo nad Theodorou nie było wystarczające dla Dereka Brunsona, aby wznieść się w rankingu, utrzymał bowiem dziewiąte miejsce.

W kategorii koguciej kobiet, niepokonana Macy Chiasson po zwycięstwie przez techniczny nokaut nad Sarą Moras, zajęła dziesiątą pozycję, notując awans o 4 oczka.

Rankingi znajdują się do wglądu pod tym linkiem.