fbpx
Strona główna Aktualności Aleksandar Rakic komentuje wynik walki z Oezdemirem: Wszyscy wiemy, kto tak naprawdę...
Dec 21, 2019; Busan, SOUTH KOREA; Volkan Oezdemir (red gloves) fights Aleksandar Rakic (blue gloves) during UFC Fight Night at Sajik Arena. Mandatory Credit: Jasmin Frank-USA TODAY Sports

Aleksandar Rakic komentuje wynik walki z Oezdemirem: Wszyscy wiemy, kto tak naprawdę jest zwycięzcą

Decyzją sędziów w co-main evencie gali UFC Busan w Korei Południowej zwyciężył Volkan Oezdemir. Jego rywal, Aleksandar Rakic, uważa, że został obrabowany z wygranej…

Aleksandar Rakic (17-4) w opinii sędziów punktowych przegrał niejednogłośnie starcie z Volkanem Oezdemirem (12-2) podczas gali UFC on ESPN+ 23, w miniony weekend w Korei Południowej. Walka była niesamowicie bliska, obaj zawodnicy mięli podczas niej swoje momenty i w opinii wielu fanów i ekspertów, wyniki mógł pójść w każdą stronę.

Od pierwszych chwil starcia Rakic atakował zaciekle, testując odporność szczęki swojego rywala. Oezdemir z kolei, w przerwach między odpieraniem ataków, metodycznie okopywał nogi Aleksandara, co przyniosło rezultat w postaci drastycznie spuchniętego kolana Austriaka i osłabienia jego mobilności.

Dla Rakica była to pierwsza przegrana od blisko ośmiu lat. Decyzja sędziów mocno go zdziwiła i rozczarowała, bo był przekonany, że zwyciężył. Piękna seria zwycięstw została przerwana, co dla 27-letniego Austriaka stało się gorzką pigułką do przemknięcia.

Aleksandar zamieścił krótki wpis w swoich mediach społecznościowych, w którym skomentował przegraną na kartach punktowych i jednoznacznie nie zgodził się z takim wynikiem:

„Oto, jak się teraz czuję. On wygrał na papierze, ale wszyscy wiemy, kto jest prawdziwym zwycięzcą. Żadnych wymówek! Będę pracował jeszcze ciężej, aby udowodnić moim fanom, na ile mnie stać.”