Organizacja UFC ogłosiła właśnie interesujący pojedynek w kategorii piórkowej pomiędzy dwoma miejscowymi zawodnikami na galę w Londynie. Nathaniel Wood podejmie Lerone’a Murphy’ego.

Dwóch angielskich zawodników kategorii piórkowej stanie naprzeciwko siebie w ośmiokątnej klatce organizacji UFC. Nathaniel Wood podejmie Lerone’a Murphy’ego na numerowanej gali UFC 286, która odbędzie się w Londynie.

O zestawieniu oficjalnie poinformowano na mediach społecznościowych UFC.

Co ciekawe, obaj zawodnicy już trzy dni wcześniej wymienili się spostrzeżeniami odnośnie propozycji takiego pojedynku. Screenshota z rozmowy udostępnił na swoich mediach społecznościowych Wood.

„Bro, właśnie zaoferowano mi walkę z Tobą. Co im powiemy, świetna bitka, a potem idziemy na piwo?”
„Szalone. Jedziemy z tym”

Wood toczy boje w organizacji UFC od 2018 roku. Do tej pory wyśrubował w niej rekord 6-2, będąc pokonanym tylko przez Caseya Kenneya oraz Johna Dodsona. Porażki natomiast miały miejsce w dywizji koguciej, którą Anglik zdecydował się po nich porzucić. Jak dotąd, w kategorii piórkowej wygrał dwa pojedynki – z Charlesem Rosą oraz Charlesem Jourdainem. Oba wygrywał zresztą decyzjami w zeszłym roku. Jak poradzi sobie z zawodnikiem o imieniu innym niż Charles?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Murphy, do UFC dołączył rok później. Był jednak znacznie mniej aktywny, bowiem od 2019 roku stoczył dla największej organizacji MMA na świecie raptem cztery pojedynki. Przygodę z amerykańską promocją rozpoczął od remisu z Zubairą Tukhugovem, kolejne trzy starcia wygrał, pokonując Ricardo Ramosa, Makwana Amirkhaniego oraz Douglasa Silvę de Andrade.

Zobacz także: Doniesienia: Znamy rywala Michała Figlaka na galę UFC 286

Na wspomnianej gali pojedynek stoczy również m.in. Marvin Vettori, który podejmie rozpędzonego Romana Dolidze. Także i Michał Figlak szykuje się do powrotu właśnie wtedy, a z całą pewnością znajdzie się tam również miejsce dla Paddy’ego Pimbletta.

źródło: Twitter / UFC Europe