Brandon Royval nie stoczy walki z Amirem Albazim na gali UFC Vegas 66. Powodem kontuzja nadgarstka, której nabawił się w trakcie przygotowań.

Nie dojdzie do ciekawego pojedynku w kategorii muszej pomiędzy Brandonem Royvalem a Amirem Albazim. Ten pierwszy, z powodu kontuzji, zmuszony był wycofać się z walki zaplanowanej na 17 grudnia, na gali UFC Vegas 66.

Informację przekazał sam Royval, publikując wpis na swoim profilu na Instagramie.

View this post on Instagram

A post shared by Brandon Royval (@broyval)

„Serce mi krwawi, ale muszę to powiedzieć, nie wystąpię 17 grudnia. Trening MMA jest zawsze intensywny, wielokrotnie startowałem z kontuzjami, tak naprawdę przez większość mojej kariery w UFC. W zeszłym tygodniu, po ćwiczeniach poczułem ból w nadgarstku. Po kilku dniach, deformacja, siniak i ból nie zmniejszyły się, więc poszedłem do lekarzy, którzy stwierdzili, że złamałem nadgarstek. Na szczęście nie będę potrzebował operacji, ale nie zdołam wyleczyć się do tego momentu, by wziąć udział w tej walce. To pierwszy raz, pomimo wielu kontuzji, kiedy muszę wycofać się z walki MMA, nie będąc w stanie, nie będąc w stanie skończyć obozu przygotowawczego. Jestem bardzo zasmucony, ale nie zmieni to faktu, że pod koniec 2023 roku będę miał pas”

Notowany aktualnie na czwartej pozycji w kategorii muszej Royval posiada serię dwóch wygranych. Końcówka roku wydaje się być dla niego mocno pechowa, gdyż w październiku miał się zmierzyć z Askarem Askarovem, jednak walka ta została zdjęta z rozpiski gali w dniu ważenia, gdyż Rosjanin nie wypełnił limitu, odrzucając także propozycję obozu Amerykanina, by zawalczyć w catchweighcie.

Zobacz także: Jiri Prochazka zdeterminowany, by pokazać się z lepszej strony na tle Glovera Teixeiry w rewanżu

źródło: Instagram / Brandon Royval