Damian Grabowski odrzucił ofertę walki na KSW

393
źródło: Onet Sport | grafika: InTheCagePL

Damian Grabowski ponad rok temu zadebiutował w klatce KSW. Na gali z numerem 49 pokonał przez TKO Karola Bedorfa (15-5). Podczas KSW 50 miał zawalczyć z mistrzem w wadze ciężkiej Philem De Friesem (13-6), ale z powodu kontuzji musiał wycofać się z tego pojedynku.

Od tego momentu fani domagali się informacji kiedy Damian Grabowski może pojawić się w klatce. Do tego dochodziły informacje ze strony KSW, że z Damianem nie ma kontaktu, przez co jego przyszłość była niepewna. Niedawno jednak w mediach społecznościowych zapowiedział, że chce wrócić do startów.

W wywiadzie dla naszego portalu dyrektor sportowy KSW Wojsław Rysiewski, zdradził, że zaoferowano Grabowskiemu starcie na jednej z najbliższych gal KSW, ale ten odmówił. Powodem tej decyzji był fakt, że nie chce on walczyć z zawodnikami z Polski, a taki rywal został mu zaproponowany.

Damian w mediach społecznościowych zgłosił gotowość do walki, więc wyszliśmy z taką propozycją. Zaproponowaliśmy mu walkę na jedną z najbliższych gal, ale nie przyjął on propozycji.  Wiadomo, że w obecnej sytuacji skupiamy się na zawodnikach Polskich i na tym będziemy budować galę. Damian stwierdził, że w tej sytuacji walka z takim zawodnikiem niewiele mu daje i woli poczekać na duże hale i zagraniczne nazwiska. Wydaje mi się, że wypełniliśmy obowiązek zaproponowaniu mu walki.

powiedział Wojsław Rysiewski.

Oczywiście jest jedno nazwisko w Polsce, które mogłoby przekonać Damiana do walki z rodakiem. Mowa tu o Michale Kicie (19-11-1). Obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą w 2010 na gali BOTE, gdzie po kontrowersyjnym przerwaniu przez sędziego zwyciężył „The Polish Pitbull” . Od tamtej pory panowie za sobą nie przepadają, o czym wielokrotnie o tym mówili. Dyrektor sportowy KSW odniósł się do pomysłu na taki  rewanż.

To jest walka, którą chciałbym zobaczyć. Ten rewanż powinien się odbyć. To są dwaj utytułowani Polscy zawodnicy, którzy od lat utrzymują się w ścisłej czołówce wagi ciężkiej w Polsce. Z uwagi na nieoczywiste i niedefinitywne zakończenie tego pierwszego starcia, to ten rewanż powinien się odbyć.

podsumował.

Damian Grabowski w swojej karierze walczył dla wielu świetnych organizacji. Był on mistrzem M-1 Global w wadze ciężkiej. W latach 2016-2017 walczył dla Ultimate Fighting Championship. Niestety przegrał tam wszystkie 3 pojedynki.

Michał Kita od lat miesza zwycięstwa z porażkami. W swojej bogatej karierze walczył dla takich organizacji jak: M-1 Global, Bellator, KSW, Babilon MMA czy FEN. W swoim ostatnim boju na FEN 28 w 37 sekund pokonał przez TKO Igora Pokrajaca (29-15).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zobacz także: Doniesienia: Carla Esparza vs. Marina Rodriguez jednak na „Fight Island”

źródło: Youtube