Dana White planuje przywrócić harmonogram organizowanych gal

226
źródło: UFC/YT

Mimo wszelkich obostrzeń i wypowiedzi ekspertów dotyczących wirusa COVID-19, Dana White planuje, aby dokonywane gale wróciły do normalnego rozkładu.

W rozmowie z Yahoo Sports, głównodowodzący największą organizacją MMA na świecie – Dana White przyznał, że przełożone widowiska w jakiś sposób się odbędą, nie podając żadnych szczegółów. Organizacja do tej pory musiała odłożyć trzy eventy – UFC London, UFC Columbus oraz UFC Portland.

Przesunięte walki muszę gdzieś wcisnąć i tak, przywrócimy nasz regularny harmonogram. Może odbędą się bez publiczności, lub w innym miejscu. Nie wiem jak sytuacja się rozwinie w ciągu najbliższych miesięcy, ale te pojedynki dojdą do skutku.

Przed władzami stoi kolejne wyzwanie. Długo wyczekiwana gala UFC 249, na której w walce wieczoru mają zmierzyć się Khabib Nurmagomedov (28-0) wraz z Tonym Fergusonem (25-3) zaplanowana jest na 18 kwietnia, jednak przez panującą na świecie pandemię nie jest znane jeszcze miejsce odbycia się tego wydarzenia. Dana White zapewnia jednak, iż ze znalezieniem go nie będzie żadnego problemu.

Mamy dwie, albo trzy opcje w USA i trzy, lub cztery poza granicami kraju. (…) Nadal kilka rzeczy musi zostać dopracowanych, ale posiadamy wiele możliwości.

Sytuacja, w której teraz się znaleźliśmy na pewno dla wszystkich jest bardzo trudna. Większość ekspertów radzi, aby w celu zahamowania rozprzestrzeniania się wirusa zachować ostrożność i pozostać w izolacji od otaczającego nas świata. Prezes największej organizacji mieszanych sztuk walki uważa jednak, że powinniśmy zmienić podejście do rzeczywistości, w której się znaleźliśmy.

Jak długo będziemy to robić? Jak długo będziemy ukrywać się w naszych domach? Jeśli koronawirus ma mnie dopaść, to niech tak będzie. Jest jak jest. Choroby serca, wypadki samochodowe, nowotwory, lista się nie kończy, a wszystkie z tych rzeczy co roku zabijają ludzi.

Zapytany o to, czy na jego pracownikach wykonywane są testy na obecność wirusa COVID-19 nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi, sugerując jednocześnie, że za olbrzymią część wywołanego niepokoju odpowiedzialne są środki masowego przekazu.

Pozwól, że Ci to przedstawię: Znaczna część tej histerii została napędzona przez media. Im mniej one wiedzą, tym lepiej.

autor: Kamil Zejma

Źródło: MMAjunkie.usatoday.com