Według doniesień, które przekazał Ariel Helwani, organizacja UFC planuje zestawić byłego podwójnego mistrza kategorii muszej i koguciej – Henry’ego Cejudo z aktualnie panującym czempionem wagi do 61 kg – Aljamainem Sterlingiem na gali UFC 284 w Perth.

Podczas ostatniego programu The MMA Hour, gdy dziennikarz prowadzący tę audycję – Ariel Helwani wziął pod lupę kategorię kogucią, przyglądając się, jakie zestawienie byłoby interesujące dla aktualnego mistrza, wyjawił ciekawą informację o prawdopodobnym zestawieniu Aljamaina SterlingaHenrym Cejudo. Starcie miałoby się zmaterializować na gali UFC 284 w Perth, która zaplanowana jest na 12 dzień lutego.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Triple C” od dawna przebąkiwał o powrocie do czynnych startów. Po pokonaniu Dominicka Cruza w 2020 roku i obronie tytułu kategorii koguciej, zawiesił rękawice na kołku. Stale jednak starał się pozostać „na medialnym świeczniku” co jakiś czas podskubując to Deivesona Figueiredo, to wspomnianego już Sterlinga czy Alexandra Volkanovskiego. Z jakiegoś powodu, to właśnie mistrz kategorii piórkowej wzbudzał największą chęć powrotu u Cejudo, gdyż ten chciał zostać pierwszym w historii UFC – potrójnym mistrzem.

Sterling natomiast, po zwycięstwie nad Petrem Yanem w rewanżowym starciu, które miało miejsce w kwietniu tego roku, w zeszłą sobotę, na okoliczność gali UFC 280 w Abu Dhabi pokonał przez TKO TJ-a Dillashawa, który do walki wyszedł z kontuzją barku.

Podczas gali UFC 284 w Perth dojdzie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego Islama Makhacheva – świeżo koronowanego mistrza dywizji lekkiej. Jego rywalem będzie miejscowy zawodnik oraz czempion niższej wagi – Alexander Volkanovski. Na karcie walk australijskiego wydarzenia ujrzymy także starcie Roberta WhittakeraPaulo Costą.

Zobacz także: UFC 280: Aljamain Sterling pozostaje na tronie ubijając heroicznego Dillashawa [WIDEO]

źródło: Ariel Helwani, The MMA Hour