Niesamowicie interesująca potyczka w dywizji lekkiej została dodana do rozpiski marcowego UFC 299. Dustin Poirier zawalczy wówczas z Benoitem Saint-Denisem!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

9 marca organizacja UFC zawita do Miami ze swoją 299 galą! Do karty walk wpisano właśnie kolejną konfrontację z udziałem reprezentanta American Top Team. Dustin Poirier (29-8), bo o nim mowa, podzieli wówczas oktagon z kapitalnie radzącym sobie w ostatnim czasie Benoitem Saint-Denisem (13-1)! Co ciekawe – zawodnicy będą rywalizować na dystansie pięciu rund.

Poirier obecnie radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Na trzy minione starcia zwyciężał zaledwie jednokrotnie. Trzeba jednak pamiętać, iż rywalizował z absolutną czołówką kategorii, w której występuje. Ostatni raz w klatce widziany był w lipcu. Po raz kolejny w swojej karierze zmierzył się wtedy z Justinem Gaethje (25-4), jednakże tym razem musiał uznać jego wyższość, zostając znokautowanym.

Zobacz także: Eliminator – Oliveira zmierzy się z Tsarukyanem na UFC 300!

Dla sklasyfikowanego na 12. miejcu w rankingu wagi lekkiej Saint-Denisa walka z Poirierem jest ogromną szansą na spory awans. Francuz rozpędzony jest obecnie serią aż pięciu zwycięstw, które w widowiskowym stylu zdobywał przed czasem.

Źródło: Instagram/Dana White, fot. Grafika: InTheCagePL | Stacy Revere/Zuffa LLC, ufc.com