Dana White ogłosił, że nadchodzącą galę UFC 291 uświetni rewanżowe starcie Dustina Poiriera (29-7) z Justinem Gaethje (25-4). Dodatkowo na szali tego starcia znajdzie się zwakowany przez Jorge Masvidala pas „BMF”.

Od dłuższego czasu Dustin Poirier z Justinem Gaethjem byli na kursie kolizyjnym, teraz oficjalnie będą mieli szansę rozstrzygnąć, kto jest na ten moment lepszym zawodnikiem. W stawce tego pojedynku znajdzie się również tytuł „BMF”, który Jorge Masvidal zwakował po odejściu na emeryturę w wyniku porażki z Gilbertem Burnsem na UFC 287. Zwycięzca tego starcia mocno przybliży się do uzyskania wymarzonej walki o pas mistrzowski, choć nie należy w tym kontekście zapominać o potencjalnym wygranym starcia Beneila Dariusha z Charlesem Oliveirą.

Dla „The Highlighta” walka ta będzie szansą na zrewanżowanie się Dustinowi za porażkę przez nokaut sprzed 5 lat. Amerykanin jest byłym tymczasowym mistrzem wagi lekkiej, tytuł ten zdobył na UFC 249 pokonując Tony’ego Fergusona. W oktagonie UFC wygrywał m.in.: z Michaelem Chandlerem, Donaldem Cerrone czy ostatnio z Rafaelem Fizievem.

Z kolei „The Diamond” przystąpi do walki z Gaethje po wygranej przez poddanie z Michaelem Chandlerem mającej miejsce na UFC 281. Poirier, podobnie jak jego rywal również był kiedyś w posiadaniu tymczasowego mistrzostwa UFC wagi lekkiej. Zdobył je pokonując ówczesnego mistrza wagi piórkowej – Maxa Hollowaya na UFC 236. W UFC wygrywał m.in.: dwukrotnie z Conorem McGregorem, Eddiem Alvarezem czy Anthonym Pettisem.

Zobacz także: Pierwsze słowa Alexa Pereiry po ogłoszeniu walki z Błachowiczem

Źródło: YT/UFC- Ultimate Fighting Championship

Autor: Dawid Ważny