Pas organizacji ARES FC nie dla Eweliny Woźniak. Polka przegrała mistrzowskie starcie w wadze muszej z Ivaną Petrovic w czwartej rundzie przez duszenie zza pleców.

Woźniak atakuje serią ciosów, łapie klincz i wbija rywalkę w siatkę. Jest mało aktywna, ale stara się mocno wypracować pozycję. Nagle mocny łokieć i Petrovic osuwa się po siatce – ewidentny knockdown. Ivana z pleców radzi sobie dość dobrze po tym, jak już dochodzi do siebie. Woźniak podnosi pozycję i znów opada na rywalkę, jest z góry, ma dominującą pozycję, Petrovic próbuje pedalady. Ewelina nie pozwala jej się podnieść, ale musi uważać na każde działanie przeciwniczki, która szuka np. kimury z pleców. Ivana wreszcie daje radę się podnieść, obrywając przy okazji mocny cios na twarz. Mistrzyni błyskawicznie obala i mając Polkę pod sobą, zaczyna ją rozbijać. Woźniak przytomnie blokuje ręce rywalki, Petrovic nie może jej ustabilizować. Ewelina łapie trójkąt nogami, ale zbliża się koniec rundy.

Na otwarcie drugiej rundy Ewelina dosięga głowy przeciwniczki mocnymi uderzeniami, Petrovic się cofa, potem wchodzi w nogi i z łatwością obala na środku klatki. Woźniak próbuje ją przerzucić, ale po chwili gry parterowej, Ivana zaczyna dominować, dążąc jednocześnie do zdobycia pozycji bocznej. Ewelina próbuje wyjąć rękę rywalki, ale popełnia błąd i Petrovic zdobywa dosiad. Polka robi co może, aby wyjść z opresji i udanie ściąga Ivanę z siebie – udaje się na chwilę. Po jakichś 30 sekundach Norweżka zdobywa pozycję ponownie, wchodzi za plecy i dąży do duszenia zza pleców. Dopina pozycję nogami, ale Polka nie poddaje się i wymyka. W ostatniej minucie Petrovic próbuje duszenia, a następnie jeszcze balachy na staw łokciowy. Gong ratuje Ewelinę.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Obie panie widocznie zmęczone wychodzą do rundy trzeciej. Woźniak przejmuje środek klatki, Petrovic chce obalić, ale próba jest tak czytelna, że Ewelina nie daje się nabrać. Polka bije pojedyncze ciosy, wyraźnie trzyma się na dystans, żeby nie pozwolić się powalić na matę. Ivana odpowiada ciosami, ale są one już nieco pchane. Woźniak przejmuje inicjatywę, atakuje, ale rywalka dobrze miga. Próba kolana na głowę z klinczu w wykonaniu Polki. Petrovic wreszcie rusza do przodu, wciska Woźniak w siatkę. Pod okiem Eweliny widać rozcięcie. Ivana obala przez biodro i ma przeciwniczkę na plecach. Polk próbuje uderzać łokciami, jednocześnie blokując ręce rywalki. Petrovic zostawia głowę i rękę – Woźniak próbuje duszenia trójkątnego – nieskutecznie. Ivana zdobywa dosiad i bije rozpłaszczoną na macie rywalkę. I znów nie może dokończyć dzieła zniszczenia, bo kończy się runda.

Petrovic kopie na głowę, Woźniak sprawnie na nogach – unika ciosów i sam bije celnie. Twarze obu zawodniczek świadczą o tym, że za nimi trudne 15 minut. Ewelina przechwytuje nogę rywalki i walka trafia pod siatkę, gdzie po chwili Petrovic obraca pozycję i obala z podcięcia. Polka wyklucza jej jedną nogę, stara się kleić i blokować ciosy z góry, ale Ivana przesuwa się do pozycji bocznej i spuszcza na przeciwniczkę grad łokci. Gdy Ewelina broni się i podnosi głowę, Petrovic zakłada jej ręce na szyję, rozciąga pozycję i po chwili Polka musi odklepać.

Zobacz także: Jorge Masvidal ostrzega Gilberta Burnsa: „Ty wiesz, co potrafię zrobić z wąchaczami krocza”